24. Niedziela Zwykła – 12 września 2021

– 24. Niedziela Zwykła –

12.09.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (12.09) – Niedziela Zwykła – ‘druga niedziela miesiąca’.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 – krótkie spotkanie dla dzieci z klas 3-cich SP wraz z Rodzicami, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Przypominamy, że Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia) zasadniczo przyjmujemy w parafii zamieszkania.

1. Dziś o godz. 12.00 w Warszawie, odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
    i matki Róży Czackiej
    .
  2. Także dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania, pod hasłem:
    W blasku ojcostwa”.

• w poniedziałek – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
  • we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • w środę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
  • w czwartek – Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa,
  • w sobotę – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.

1. W poniedziałek – (13-ty dzień miesiąca) – po Mszy św. wieczornej odmówimy ‘Różaniec Fatimski’.
  2. W środę na Mszę świętą wieczorną zapraszamy Członków Parafialnego Zespołu Caritas;
    po Mszy św. spotkanie. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w działania charytatywne tegoż Zespołu.
  3. W sobotę – w święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży zapraszamy młodych, dzieci z opiekunami, dziadków, nauczycieli na wieczorną Mszę św. – pomódl się zawierzając swoje i innych sprawy za wstawiennictwem tego świętego.

1. Przyszła niedziela (19.09) – Niedziela Zwykła – ‘trzecia niedziela miesiąca’.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami (kontynuacja cyklu katechez z poprzedniego roku szkolnego).
  1. W przyszłą niedzielę (19.09) Kościół w Polsce będzie obchodził 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (w większości krajów dzień ten obchodzi się w niedzielę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września). Z tej okazji po Mszach świętych zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.