24. Niedziela Zwykła – 11 września 2022

– 24. Niedziela Zwykła –

11.09.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (11.09) – ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii.

Po Mszy św. o godz. 11:30 – krótkie spotkanie dla dzieci z klas 3-cich SP wraz z Rodzicami, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Przypominamy, że Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia) zasadniczo przyjmujemy w parafii zamieszkania.

1. W dniach od 11 do 17 września br. będziemy przeżywać 12. Tydzień Wychowania. Jego hasłem są Jezusowe słowa: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14, 6). Będziemy w modlitwie polecać rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów.

• w poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej;

• we wtorek – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

• w środę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

• w czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

• w piątek – Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;

• w sobotę – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.

1. W piątek – po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży (KSM).

2. Przyszła niedziela (18.09) – ‘trzecia niedziela miesiąca’. Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Radio Via.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami (kontynuacja cyklu katechez z poprzedniego roku szkolnego).

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom:
    ul. Olbrachta 128-150 .

W sobotę (10.09) na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:
    ul. Olbrachta 154a-174e .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

• Kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci Patronki Miasta.
    Uroczystości będą trwały od 8 do 12 września br. Suma odpustowa w Ogrodach Bernardyńskich zostanie odprawiona 12 września o godz. 18:00. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

• Misjonarze Saletyni zapraszają do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu na uroczystości odpustowe, które odbędą się w dniach od 15 do 19 września 2022 r. Suma odpustowa w niedzielę 18 września o godz. 11:00.

• DD Tabor w Rzeszowie zaprasza Młodzież na katechezy przedmałżeńskie w formie rekolekcyjnej w czasie jednego weekendu w dniach 16-18 września 2022 r.  Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przez formularz na stronie internetowej www.tabor.rzeszow.pl

• Wojownicy Maryi serdecznie zapraszają wszystkich chętnych mężczyzn na spotkanie regionalne, które zapoczątkuje nowy rok formacji.   Odbędzie się ono w 3 czwartek miesiąca tj. 15.09.2022r., rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 18:00. Miejsce spotkanie to parafia pw. św. Wojciecha w Trzebownisku.

• Stowarzyszenie Mężczyźni Świętego Józefa zaprasza polskich mężczyzn na Jasną Górę. Spotkanie zostało zaplanowane na sobotę 24 września 2022 r. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.oblezenie.mezczyzni.net.

• Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na Mszę świętą i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy, ciała i psychiki w dniu 14 września o godz. 18.00 w DD Tabor.