23. Niedziela Zwykła – 5 września 2021

– 23. Niedziela Zwykła –

05.09.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj(05.09) – Niedziela Zwykła – ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Episkopat ogłosił tę niedzielę jako – „Dzień Solidarności z Afgańczykami” stąd zbiórka do puszek na ten cel.
    Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
    Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami (kontynuacja cyklu katechez z poprzedniego roku szkolnego).

• w środę – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

1. We środę (08.09) – Święto Narodzenia NMP (zwane również MB Siewnej) – na Mszy św. wieczornej – poświęcenie ziarna na zasiew.
  2. W piątek, po Mszy świętej wieczornej – spotkanie ‘Grupy Biblijnej’.

1. Przyszła niedziela (12.09) – Niedziela Zwykła – ‘druga niedziela miesiąca’.Po Mszy św. o godz. 11:30 – krótkie spotkanie dla dzieci z klas 3-cich SP wraz z Rodzicami, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Przypominamy, że Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia) zasadniczo przyjmujemy w parafii zamieszkania.

1. 12 września 2021 roku, o godz. 12.00 w Warszawie, odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Róży Czackiej.
  2. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie rozpocznie się XI Tydzień Wychowania, pod hasłem:
    W blasku ojcostwa”.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Pragniemy bardzo podziękować Panu Kazimierzowi (Panu kościelnemu), za troskę i trud włożone w piękno i porządek w kaplicy, która jest miejscem modlitwy naszej Wspólnoty Parafialnej, za wyrozumiałość i poświęcony czas w służbie przy ołtarzu podczas Liturgii. Pan Kazimierz zadecydował o przejściu w stan spoczynku od swoich obowiązków kościelnego. Mamy nadzieję, że nadal w miarę możliwości będzie nam towarzyszył życzliwością i pomocną dłonią. Bóg zapłać!
  4. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

25-26 września 2021 r. odbędzie się 37. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Uroczysta Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich będzie odprawiona 26 września br. o godz. 11.00 pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia.

Kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci Patronki Miasta.

Uroczystości będą trwały od 8 do 12 września br. Suma odpustowa w Ogrodach Bernardyńskich zostanie odprawiona 12 września o godz. 18 pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa OFM. Szczegółowy program znajdzie się na plakacie.

Kustosz Sanktuarium w Tarnowcu wraz całą Wspólnotą parafialną zapraszają na uroczystości odpustowe w niedzielę 12 września br. Suma odpustowa o godz. 11:30 na placu przy Sanktuarium. Szczegółowy program znajduje się na dołączonym plakacie. Dodatkowe informacje w załączniku.

Kustosz Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance zaprasza na uroczystości odpustowe, które odbywać się będą w dniach 11 – 14 września br. W niedzielę, 12.09.2021 r. uroczystej sumie odpustowej o godz. 11 będzie przewodniczył biskup Edward Białogłowski. W poniedziałek, 13.09.2021 r. w godzinach popołudniowych gościć będzie w Sanktuarium Radio Maryja i Telewizja TRWAM. Tegoroczny odpust będzie okazją do dziękczynienia Bogu za 90 lat posługi Misjonarzy Saletynów w Kobylance.

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu w 175 rocznicę objawień w La Salette i 25 rocznicę koronacji dębowieckiej Figury zaprasza na uroczystości odpustowe do Dębowca. W programie m.in.: spotkanie dla osób starszych i chorych (czwartek, 16.09. o godz. 10.30), Msza Święta dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin oraz dla młodzieży (sobota, 18.09. o godz. 10.30), suma odpustowa w niedzielę, 19 września br., o godz. 11. Szczegółowy program odpustu oraz plakaty zostaną przesłane w przyszłym tygodniu.