21. Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2022

– 21. Niedziela Zwykła –

21.08.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (21.08) – 21. Niedziela Zwykła – ‘trzecia niedziela miesiąca’.

• w poniedziałek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;

• we wtorek – Wspomnienie bł. Władysława Findysza, prezbitera i męczennika; (odpust w parafii przy ul. Rocha) albo wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy;

• w środę – Święto św. Bartłomieja, apostoła;

• w czwartek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Ludwika albo wspomnienie św. Józefa Kalasantego, prezbitera (odpust u oo.Pijarów);

• w piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;

• w sobotę – Wspomnienie św. Moniki.

1. We wtorek – (23.08) – w Nowym Żmigrodzie odbędą się uroczystości odpustowe ku czci bł. Władysława Findysza. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00 pod przewodnictwem Bp. Jana Wątroby.

2. W piątekUroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, (porządek Mszy św. powszedni); jest to dzień patronalny jednej z naszych Róż Różańcowych – stąd możliwość dla jej członków zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

1. Przyszła niedziela (28.08) – 22. Niedziela Zwykła – ‘czwarta niedziela miesiąca’. W Katedrze rzeszowskiej – odbędą się Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem Bp. Edwarda Białogłowskiego. Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem – o godz. 11:00; Suma dziękczynna o godz. 12:00.

Natomiast w naszej świątyni będziemy dziękować za kończący się czas wakacji oraz tegoroczne zbiory i każdą pracę (szczególnie tę na roli).

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom:

Olbrachta 113-141a .

W sobotę (27.08) na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

ul. Olbrachta 54-74 .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR z Markowej serdecznie zaprasza na tegoroczną edycję Festiwalu Psalmów Dawidowych – Psalmy Pokoju i Miłosierdzia. Koncert odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia br.
o godz. 19.00 na stadionie sportowym w Kolbuszowej. Bilety można kupić na stronie internetowej tobilet.pl. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej www.fundacjasoar.pl oraz na profilu facebook. Dochód z biletów przeznaczony zostanie na Narodowy Szpital Dziecięcy w Kijowie