XVIII Niedziela Zwykła – 2 sierpień 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02 SIERPNIA 2020

1. Dziś przeżywamy XVIII Niedzielę zwykłą. Za tydzień po Prymarii zmiana Tajemnic różańcowych, a składka przeznaczona będzie jako przygotowanie do budowy sanktuarium.
  2. Dzisiaj w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. Tego dnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Warunki są następujące: Pobożne nawiedzenie bazyliki, sanktuarium lub kościoła parafialnego, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze nasz
    i Wierzę w Boga. Sakrament pokuty (może być przyjęty wcześniej). Przyjęcie Komunii Świętej. Modlitwa wg intencji Ojca Świętego.
  3. Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do składania Bogu duchowych darów, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.
  4. We wtorek, 4 sierpnia, rozpocznie się Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ograniczona w zasadzie do duchowego pielgrzymowania. Zapraszamy pielgrzymów na Mszę św. o godz. 6:30 w kościele farnym w Rzeszowie (będzie transmitowana przez radio VIA). Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia kapłanom, którzy fizycznie wyruszą na pątniczy szlak poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie pomagało wypełnić zobowiązania pielgrzymie.
  5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne grupy Vox Cordis. Tym razem będzie o Piśmie Świętych. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  6. W środę wieczorem Nowenna do MB Fatimskiej.
  7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Piątek.
  8. W czwartek Nowenna ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach i przez formularz internetowy. Ożywiajmy nasz udział
    w nowennach.
  9. Zapraszamy w czwartek na godz. 23.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, na Godzinę Świętą.
  10. W Pierwszy Piątek odwiedzimy chorych o godz. 7.45, a od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi pierwszo piątkowej.
  11. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek św. Jana Marii Vianneya,
    a w sobotę św. Dominika. W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego.
  12. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA.
  13. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności i troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.
  14. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii
    i mającego powstać sanktuarium
    .