2. Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023

– 2. Niedziela Adwentu –

10.12.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (10.12) – 2. Niedziela Adwentu – ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii.

2. Równocześnie dziś obchodzimy 24. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie (zbiórka do puszek). Pamiętajmy w modlitwie o sześciu misjonarzach z naszej diecezji pracujących na tych terenach.

3. Roraty’ – codziennie (z wyjątkiem liturgicznych świąt i uroczystości) od poniedziałku do soboty o godz. 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa dorosłych oraz dzieci. Weźmy ze sobą lampiony.

• w poniedziałek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Damazego I, papieża;

• we wtorek – Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe;

• w środę – Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

• w czwartek – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

1. W środę – po Mszy św. wieczornej – spotkanie ‘Scholi’.

2. Również w środę – po Mszy św. wieczornej – spotkanie ‘KSMu’.

3. W piątek (15.12) roznoszone będą życzenia i paczki świąteczne.

4. W sobotę (16.12) – rozpoczęcie ‘Nowenny przed Uroczystością Bożego Narodzenia’ (po Mszach św. wieczornych).

1. Przyszła niedziela (17.12) – 3. Niedziela Adwentu Gaudete– ‘trzecia niedziela miesiąca’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

1. W przyszłą niedzielę – po sumie (11:30) dzieci z Tęczowego Domku zapraszają na kiermasz. Przygotowały ozdoby świąteczne aby rozprowadzając je, spełnić swoje małe marzenia.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Pragniemy utworzyć nową Różę Różańcową – (składa się z 20 osób). Kontakt w zakrystii bądź kancelarii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy: ul. Lwowska .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

ul. Olbrachta 45-73c (nieparzyste) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

Garść informacji o organizacji Zimowiska dla młodzieży z Podkarpacia, w Domu Rekolekcyjnym im. bł.Karoliny w Rzeszowie:

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zaprasza młodzież w wieku 13-18 lat do Domu Rekolekcyjnego im. bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie na Zimowisko pn. Gdzie jest Niebo? Zimowisko odbędzie się w terminie 4-9 lutego 2024 r. Uczestnicy będą podzieleni na grupy wiekowe – przynależność do żadnej grupy duszpasterskiej nie jest wymagana. Koszt udziału wynosi 700 zł/osoba. Więcej informacji znajduje się na plakacie, oraz stronie internetowej i facebook-u Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej.”

DODATKOWO INFORMUJĘ, ŻE:

Link do formularza zapisów: https://forms.gle/2hhLQhqnQ6bG6MUU8

Dla uczestników zaplanowano wiele atrakcji:

1. flypark, / 2. kino, / 3. kręgielnia, / 4. lodowisko – jeśli pogoda będzie sprzyjająca, / 5. wieczorki integracyjne i pogodne.

W trakcie zimowiska realizowany będzie kurs Start w KSM-ie dla członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.