18. Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021

– 18. Niedziela Zwykła –

01.08.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (01.08) – Niedziela Zwykła, ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
    Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

1. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Dzisiaj przypada 77. rocznica Powstania Warszawskiego. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.

• w środę – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
  • w piątek – Święto Przemienienia Pańskiego – porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

1. W tym tygodniu przypadają:
  • pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;
  • pierwszy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;
  • pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;
  • pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

1. W poniedziałek – (02.08) będzie można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki: 1) pobożne nawiedzenie bazyliki, sanktuarium lub kościoła parafialnego, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze Nasz i Wierzę w Boga; 2) sakrament pokuty (może być przyjęty wcześniej); 3) Komunia św.; 4) modlitwa wg intencji Ojca Świętego.
  2. W środę – (04.08) wyrusza 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę z hasłem „Z Maryją i Józefem do Jezusa” będzie miała ograniczony charakter. Na Jasną Górę pójdą pojedyncze grupy, codziennie jedna, które będą się wymieniać na zasadzie sztafety. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom, którzy fizycznie wyruszą na pątniczy szlak poprzez fale Katolickiego Radia VIA (szczegółowe informacje na stronie: radiovia.com.pl). Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki w rzeszowskiej Farze o godzinie 6:30.
  3. Przyszła niedziela (08.08) – Niedziela Zwykła, ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby Parafii.
  5. Już 6 sierpnia rusza I Edycja Ogólnopolskich Rekolekcji BEATYFIKACJA33. To konkretna propozycja duchowego przygotowania do zbliżającej się beatyfikacji Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Organizatorem rekolekcji jest Fundacja „Tota Tua” we współpracy z Archidiecezją Warszawską. Wszelkie materiały oraz potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej: beatyfikacja33.pl.
  6. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  7. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.