12. Niedziela Zwykła – 20 czerwca 2021

– 12. Niedziela Zwykła –

20.06.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (20.06) – Niedziela Zwykła, ‘trzecia niedziela miesiąca’.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 – (ostatnie przed wakacjami) spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8) wraz z Rodzicami.
  2. Także dzisiaj obchodzimy w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. W programie obchodów przewidziane są m.in.: o godz. 15:00 – Modlitewny Marsz Dla Życia i Rodziny z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie do Parku Papieskiego, następnie spotkanie w Parku Papieskim, a o godz. 17:00 Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Zachęcamy do uczestnictwa.
  3. Zgodnie z postanowieniem podjętym przez Konferencję Episkopatu Polski, Biskup Rzeszowski wydał dekret, na mocy którego została odwołana dotychczasowa dyspensa dla wiernych od udziału we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane. Oznacza to, że począwszy od niedzieli, 20 czerwca br., wszyscy wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

• w poniedziałek – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  • w czwartek – Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

• Codziennie o godz. 17:30 – ‘Nabożeństwo czerwcowe’.

1. W piątek zakończenie Roku Szkolnego. Dziękujemy za łaski minionego czasu i modlimy się
    o błogosławieństwo na czas wakacji.
  2. W piątek – po Mszy świętej wieczornej – (ostatnie przed wakacjami) spotkanie ‘Grupy Biblijnej’.

1. Przyszła niedziela (27.06) – Niedziela Zwykła, ‘czwarta niedziela miesiąca’.

2. Na stoliku ‘przy gazetach’ została wyłożona nowa – zatwierdzona 12 czerwca 2021 roku przez Konferencję Episkopatu Polski – wersja Litanii do św. Józefa (prosimy zabrać).
  3. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  4. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii chętnych do modlitwy różańcowej – pragniemy utworzyć nową Różę, której patronką będzie św. Maria Magdalena.
  5. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.