Święto patrona kierowców – św. Krzysztofa

„Od 1934 r. rozpowszechnia się zwyczaj święcenia samochodów czy motocykli przed nowym sezonem turystycznym lub w dzień św. Krzysztofa. Nie ma co ukrywać, że człowiek nie wyobraża sobie już dzisiaj życia bez samochodu. Rosnąca ich liczba powoduje korkowanie miast, a na drogach robi się coraz bardziej niebezpiecznie; każdy chce dojechać na czas, nie zauważając nierzadko innych uczestników ruchu drogowego.

Wspomnienie św. Krzysztofa – patrona, choć nie tylko, kierowców, to także czas na krótką refleksję. Co roku na naszych drogach ginie w wypadkach samochodowych pięć tysięcy osób, a co piąty wypadek spowodowany jest przez osobę nietrzeźwą. Pierwszą ofiarą ruchu samochodowego był pieszy potrącony przez samochód w Nowym Jorku w 1895 r. Niestety, szybki samochód staje się często bożkiem dla wielu młodych ludzi. Zasiadając za kierownicę liczą się tylko oni i ich samochód. Niestety umiejętności i kultura jazdy schodzą na dalszy plan. ” – Tygodnik  Katolicki „Niedziela”

 

W naszej parafii po każdej mszy świętej nastąpiło święcenie pojazdów.

Od godziny 8:30 aż po ostatnią mszę niedzielną parking przy naszym kościele był zapełniony, a po mszy o 11:30 naszą parafię odwiedzili także liczni motocykliści by poświęcić swoje pojazdy. Nie mogło zabraknąć także naszej straży pożarnej z OSP Wilkowyja, która przyjechała poświęcić nowy wóz strażacki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w nabożeństwach, oraz za liczne wsparcie akcji w ramach tygodnia św. Krzysztofa.

Możesz również polubić…