5. Niedziela Wielkiego Postu – 21 marca 2021

– 5. Niedziela Wielkiego Postu –

21.03.2020, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (07.03) – 5. Niedziela Wielkiego Postu, ‘trzecia niedziela miesiąca’. Dziś zwraca naszą uwagę fakt, iż nie widzimy krzyża – zgodnie ze starą tradycją – jest zasłonięty. Zasłaniamy krzyż by zatęsknić za widokiem ukrzyżowanego Pana. By w jakimś stopniu zdystansować się do widoku krzyża, aby na nowo na niego spojrzeć w Wielki Piątek, gdy zostanie odsłonięty na naszych oczach w obrzędzie adoracji krzyża.
  2. Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8)
    wraz z Rodzicami. Wręczenie kandydatom poświęconych Krzyży.
  3. Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ‘modlitwa adoracyjna’ Krzyża św. –
    w intencji rodzin naszej parafii
    .
  4. Dzisiaj (21 marca), w środku Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Otoczmy te osoby, ich bliskich i opiekunów, naszą modlitwą, życzliwością i miłością.
  5. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  • w czwartek (25.03) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego,
    {ROZPOCZĘCIE DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO, godz. 18:00},
    29-ta rocznica utworzenia Diecezji Rzeszowskiej – Dzień Świętości Życia

• w czwartekNowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych
    na kartkach i przez formularz internetowy.

W WIELKIM POŚCIE

• w piątek‘Droga Krzyżowa’ o godz. 17:30, w niedzielę‘Gorzkie Żale’ o godz. 17:00.

1. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia przygotowało inicjatywę Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia. Trwa on od Uroczystości św. Józefa (19 marca) do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego (25 marca). Zachęcamy do wzmożonej modlitwy w tym czasie. Szczegóły inicjatywy znajdują się na stronie pro-life.pl
  2. W dniu 24 marca (środa) obchodzimy Narodowy Dzień Życia i Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Polecajmy Bogu w modlitwie sprawy obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz obrony prawdy historycznej
    o ofiarach i bohaterach II wojny światowej.
  3. W piątek – po Mszy świętej wieczornej spotkanie ‘Grupy Biblijnej’.
  4. Spowiedź przedświąteczna: 26.03-27.03 (piątek-sobota) oraz03-31.03 (poniedziałek-środa): godz. 17:30 – 19:30.

1. Przyszła niedziela (28.03) – Niedziela Palmowa, ‘czwarta niedziela miesiąca’. Rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Po mszy św. o godz. 18:00 – Wieczór Pieśni Pasyjnych (Zespół Abeamus).
  2. Ostatnie ‘Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ‘modlitwa adoracyjna’ Krzyża św. – w intencji ludzi starszych, samotnych, chorych i cierpiących z naszej parafii.
  3. W związku z podjętymi przez władze państwowe decyzjami o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 12 osób.
  4. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. (1 kwietnia) rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą będzie spis internetowy, czyli samospis, który każdy będzie mógł przeprowadzić samodzielnie z wykorzystaniem komputera. Od dnia 16.04 może Państwa odwiedzić lub skontaktować się telefonicznie rachmistrz spisowy w celu przeprowadzenia wywiadu. Szczegóły na plakacie.
  4. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.