Boże Ciało – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Boże Ciało jest to jedno z najważniejszych świąt katolickich, w czasie którego wierni wyznają wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Po liturgii eucharystycznej następuje procesja do czterech ołtarzy. Przy każdym z nich odmawia się modlitwy i czyta ewangelię. Na zakończenie procesji kapłan udziela wiernym błogosławieństwa. Boże Ciało to święto ruchome, które przypada zawsze 60 dni po Wielkanocy. W Polsce obchodzi się je w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej. W niektórych krajach zostało przeniesione na niedzielę.

W tym roku droga procesji przebiegała między blokami mieszkalnymi przy ul. Św. Kingi, gdzie przez naszych parafian zostały przygotowane cztery ołtarze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy pomogli w przygotowaniu ołtarzy, oraz wszystkim tym, którzy uczestniczyli razem z nami w tej uroczystości i procesji.

Poniżej prezentujemy wszystkie cztery ołtarze, natomiast jeszcze niżej znajdą Państwo galerię zdjęć z całej uroczystości.

 

Ołtarz numer 1

Ołtarz numer 2

 

Ołtarz numer 3

 

Ołtarz numer 4

 

Możesz również polubić…