XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019

20 PAŹDZIERNIKA 2019

1. Dziś przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą. W związku ze wspomnieniem liturgicznym
    św. Jana Pawła II
    Patrona naszej Parafii, które przypada we wtorek 22 października, obchodzimy dzisiaj odpust parafialny ku jego czci. Kazania głosi ks. dr Paweł Koleśnikowicz. Po głównej Msza św. o 11.30, po procesji i błogosławieństwie po której chcemy zagrać na gitarach Barkę dla Jana Pawła II.
  2. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W modlitwie pamiętajmy o dziełach misyjnych Kościoła
    i otaczajmy modlitwą misjonarzy, szczególnie pochodzących z naszej diecezji. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
    w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich Parafian do modlitwy różańcowej, Prosimy przyprowadzajcie dzieci.
  4. We wtorek, po Mszy św. i Różańcu zapraszamy na spotkanie nową grupę duszpasterską.
  5. W środę wieczorem zapraszamy na spotkanie formacyjne ministrantów.
  6. W czwartek Nowenna ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach.
  7. W minioną niedzielę zebrano do puszek jako wsparcie w budowie „żywego pomnika Jana Pawła II” kwotę 650, 33 zł. Serdecznie dziękujemy!
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W Tygodniku Katolickim Niedziela ciekawy artykuł: „Jak prymas Wyszyński papieża wybierał”. Obrady konklawe objęte są tajemnicą, ale po latach z zapisków i listów można odtworzyć jego przebieg.
  9. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii
    i powstającego sanktuarium
    .