VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 MAJA 2020

1. Dziś przeżywamy 6 Niedzielę Wielkanocną. Msze św. o 8.30, 10.00, 11.30, 16.30 i 18.00.
  2. Jutro przypada 100-na rocznica urodzin naszego Patrona, św. Jana Pawła II. Z tej racji dzisiaj o godz. 11.00 koncert wiolonczelowy w naszej świątyni. Jutro o godz. 18 w Katedrze rzeszowskiej będzie miało miejsce dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20. rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60. rocznicy święceń kapłańskich. O tej samej godzinie w naszej parafii odprawimy Msz św. dziękczynną z życie i posługiwanie naszego Patrona.
  3. Dzisiaj o godz. 19, na antenie TVP Rzeszów zostanie wyemitowany film dokumentalny o Janie Pawle II przygotowany przez ks. Józefa Brzostowskiego. Zachęcamy do oglądania.
  4. Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje nieodpłatnie folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II do odmawiania w rodzinach. Są wyłożone z tyłu kościoła.
  5. Z aktualnych wytycznych dotyczących liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w liturgii wynika, że w naszej świątyni może uczestniczyć we Mszy św. czy nabożeństwie 18 osób.
  6. Transmisje Mszy św. z naszego kościoła w Internecie: w niedzielę o godz. 11.30, a na tygodniu o godz. 18.00. Link znajduje się na naszej stronie parafialnej.
  7. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje.
  8. We wtorek po Mszy św. wieczornej Wspólnota Vox Cordis zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu tekstami św. Jana Pawła II.
  9. W czwartek Nowenna do św. Jana Pawła II. Będziemy dziękować za osobę św. Papieża. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych do Nowenny do św. Jana Pawła II na kartkach. Można to również uczynić przez naszą stronę internetową. Wracamy do odprawiania Nabożeństwa Godziny Świętej w każdy czwartek od godz. 23.00 do 24.00. Zapraszamy więc w czwartek na godz. 23.00 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Odprawiający to pobożne ćwiczenie są prawdziwymi przyjaciółmi Serca Pana Jezusa. Nasz Patron, św. Jan Paweł II praktykował Godzinę Świętą każdego tygodnia.
  10. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe. Na tygodniu po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o 17.30. W piątki będziemy odmawiać litanię przed Mszą św. w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu, które będzie od godz. 17.00.
  11. W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  12. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA.
  13. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i powstającego sanktuarium.