Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07 CZERWCA 2020

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8.30, a składka przeznaczona będzie na cele parafialne.
  2. Od dzisiaj zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej
    w niedziele i święta nakazane.
  3. Ogłoszenie dla kandydatów do bierzmowania: W poniedziałek – spotkanie u nas po Mszy św. wieczornej. We wtorek Msza św. o godz. 18.00 w parafii św. Józefa S. Pelczara
    z udziałem księdza Delegata z Kurii Biskupiej. Udzielenie sakramentu bierzmowania –
    23 czerwca 2020 w parafii św. Józefa S. Pelczara.
  4. Spotkania formacyjne grupy Vox Cordis odbywają się normalne w kościele, we wtorek po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy nowych uczestników. Będziemy na spotkaniu poruszać tematy związane z liturgią.
  5. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
    Według najnowszej interpretacji przepisów sanitarnych może odbyć się Uroczysta Procesja Eucharystyczna. Obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa, lub zachowanie
    2 metrowej odległości. Zorganizujemy procesję po Mszy św. o godz. 11.30. Pierwszy ołtarz przy kościele, następne przy ul. Olbrachta w stronę pętli autobusowej. Dziękuję Rodzinom, które podjęły się trudu przygotowania Ołtarzy i serdecznie proszę o wsparcie Ich przez Sąsiadów i Najbliższych. Za drugi ołtarz odpowiedzialni są Pan Drozd, za trzeci Państwo Malinowscy, a za czwarty Pani Lelek. Prosimy również o przystrojenie swoich mieszkań, domów i posesji. Serdecznie zachęcam Rodziców, by wzięli ze sobą na procesję dzieci do sypania kwiatów. W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Myszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy o 11.30. W związku z Uroczystością, w najbliższą środę możliwość spowiedzi św. od godz. 17.00.
  6. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych do Nowenny do św. Jana Pawła II na kartkach. Można to również uczynić przez naszą stronę internetową. Nowennę polaczymy z Nabożeństwem Czerwcowym.
  7. Zapraszamy w czwartek na godz. 23.00 na Godzinę Świętą (godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy).
  8. Zapraszamy na Nabożeństwo do Serca Bożego codziennie po Mszy św. wieczornej.
    W niedzielę o 17.30. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu
    o 17.00 i nabożeństwo czerwcowe przed Mszą św.
  9. W sobotę (13 czerwca) zapraszamy wieczorem na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją różańcową.
  10. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA.
  11. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii
    i mającego powstać sanktuarium
    .