Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26 maja 2024

– Uroczystość Najświętszej Trójcy –

26.05.2024, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (26.05) – Uroczystość Najświętszej Trójcy, ‘czwarta niedziela miesiąca’.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

1. Obchodzimy dziś Dzień Matki. Przez orędownictwo Matki Najświętszej polecajmy w modlitwie nasze mamy. Dla żywych wypraszajmy opiekę i wstawiennictwo Patronki wszystkich matek, dla zmarłych módlmy się o dar szczęścia wiecznego.

• w poniedziałek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wspomnienie św. Pawła VI, papieża;

• we wtorek – Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa;

• w środę – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

• w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;
  • w piątek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • w sobotę – Wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

• Nabożeństwa Majowe/Czerwcowe’ – codziennie o godz. 17:30.

• W ‘Oktawie Bożego Ciała’ (jeśli będzie pogoda) procesja eucharystyczna o godz. 17:30 – połączona z ‘Nabożeństwem czerwcowym’.

1. W środę – po Mszy św. wieczornej – próba ‘scholi’.

2. W czwartek (30.05) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wyruszymy z Uroczystą Procesją Eucharystyczną po Mszy św. o godz. 11:30 – w kierunku kapliczki przy ul. Olbrachta. Dziękujemy Osobom, które podjęły się przygotowania ołtarzy i prosimy o wsparcie Ich przez Sąsiadów. Zachęcamy również do przystrojenie swoich mieszkań, domów i posesji. Serdecznie zachęcamy Rodziców by wzięli ze sobą na procesję dzieci do ‘sypania kwiatów’.

3. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msza święta i procesja eucharystyczna pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby. Rozpocznie się ona celebracją Eucharystii przed kościołem farnym o godz. 9.00, po czym wyruszy procesja eucharystyczna.

4. W piątek (31.05) – zakończenie „Nabożeństw majowych’.

5. W piątek – po Mszy świętej wieczornej – spotkanie dla młodzieży: KSM.

6. Od soboty (01.06) – rozpoczynamy ‘Nabożeństwa czerwcowe’. W tym dniu będziemy także przeżywać Dzień Dziecka – pamiętajmy w modlitwie o najmłodszych.

7. W niedzielę (02.06) – 33. rocznica wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie.

2 czerwca 1991 r. Jan Paweł II odwiedził Rzeszów w ramach 4. Pielgrzymki do Polski pod hasłem „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście”. Podczas pobytu w Rzeszowie Ojciec Święty odprawił Mszę św. na błoniach przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Eucharystii Jan Paweł II beatyfikował bp. Józefa Sebastiana Pelczara, a po Mszy św. konsekrował kościół, który wraz z utworzeniem diecezji rzeszowskiej 25 marca 1992 r. został katedrą nowej diecezji.

1. Przyszła niedziela (02.06) – 9. Niedziela Zwykła; ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej.

1. W sobotę (08.06) – Rodzinny Piknik dla dzieci (godz. 14:00-17:00). Szczegóły na plakacie!

1. Na ławce obok gazet – kolorowanka dla dzieci!

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: ul. Olbrachta 91-111a (nieparzyste) .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

ul. Olbrachta 113-141a (nieparzyste) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

W niedzielę, 26 maja br. w Rzeszowie odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny”. W tym roku uczestnicy pójdą pod hasłem „Polsko walcz o swoje dzieci”. Marsz wyruszy z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (al. Rejtana 21) po zakończeniu Mszy św. odprawianej o godz. 14.00.

Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 30 maja 2024 r. w Parku Sybiraków w Rzeszowie o godz. 19.00. Wstęp wolny.

W sobotę, 8 czerwca 2024 r. odbędzie się 18. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W sobotę, 15 czerwca 2024 r., w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się 22. Ogólnopolskie Czuwanie Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio.

Zapraszamy do kościoła akademickiego św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (al. Rejtana 21) na koncert zespołu kapłańskiego z okazji Dnia Matki. Koncert odbędzie się w niedzielę, 26 maja br., o godz. 16.15.