5. Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2024

– 5. Niedziela Wielkanocna –

28.04.2024, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (28.04) – 5. Niedziela Wielkanocna;czwarta niedziela miesiąca’.

2. Dziś przypada 18. Ogólnopolska Niedziela Modlitw za kierowców i innych użytkowników dróg.

• w poniedziałek – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;

• we wtorek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża;

• w środę – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika;
  • w czwartek – Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski;
  • w sobotę – Wspomnienie św. Floriana, męczennika.

1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;

• pierwszy czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;

• pierwszy piątek – [Z UWAGI NA UROCZYSTOŚĆ chorych odwiedzimy W CZWARTEK od godz. 7:45];

• pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

1. Od ŚRODY (01.05) – rozpoczynamy ‘Nabożeństwa Majowe’ – codziennie o godz. 17:30. (‘Majówka pod kapliczką’ o godz. 19:30).

2. W czwartek (02.05) – przypada państwowe Święto Flagi. (Prosimy pamiętać o wywieszeniu flag państwowych.)

3. W piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – porządek Mszy świętych niedzielny (z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

4. W sobotę – z racji wspomnienia św. Floriana, patrona Strażaków – podczas Mszy św. wieczornej – polecamy wszystkich członków: żyjących i zmarłych z OSP Wilkowyja.

1. Przyszła niedziela (05.05) – 6. Niedziela Wielkanocna;pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

1. Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania w maju odbędą się w drugą i czwartą niedzielę miesiąca.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej.

2. Nawet miejsce składowania śmieci i odpadów może nabrać walorów estetycznych czy edukacyjnych… Dziękuję za pomoc przy sobotnich pracach: Panom Grzegorzowi, Dominikowi, Kamilowi, Mateuszowi i Łukaszowi oraz Pani Justynie.

4. Na ławce obok gazet – kolorowanka dla dzieci!

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: św. Kingi 10 – klatka 2 (m.29-49) .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

ul. Lwowska .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja w tym dniu, w rzeszowskim kościele farnym będzie sprawowana uroczysta Eucharystia o godz. 9.30. Po jej zakończeniu na rzeszowskim rynku przewidziane są uroczystości patriotyczne.

Liceum Ogólnokształcące Sióstr Pijarek mieszczące się przy ul. Sanockiej 70 w Rzeszowie (os. Projektant) serdecznie zaprasza tegorocznych ósmoklasistów na Dzień Otwarty w najbliższą środę 24 kwietnia br. od godziny 10.00.