30. Niedziela Zwykła – 24 października 2021

– 30. Niedziela Zwykła –

24.10.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj Niedziela Zwykła – ‘czwarta niedziela miesiąca’. Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona na cele misyjne. (Do nabycia Kalendarze misyjne na rok 2022).

• w czwartek – Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
    w niedzielę o godz. 17:30.

1. W czwartek – po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania (wręczenie indeksów z odnotowanym faktem tego sakramentu).
  2. W piątek – spotkanie ‘Grupy Biblijnej’ po Mszy św. wieczornej.
  3. Przyszła niedziela (31.10) – Niedziela Zwykła – ‘piąta niedziela miesiąca’.
  4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11:30 – zapisy do przygotowania – do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania – krótkie spotkanie dla przyszłych kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8) wraz
    z Rodzicami. Przypominamy, że Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia) zasadniczo przyjmujemy w parafii zamieszkania.
  5. W listopadzie ‘wypominki’ za zmarłych odprawiane będą po Mszy świętej wieczornej. Kartki na ‘wypominki’ są wyłożone na stoliku obok gazet; wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Modlitwę wypominkową za zmarłych rozpoczniemy od 3 listopada.
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  8. W ubiegły piątek (22.10) przeżywaliśmy Odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Była to zarazem pierwsza ‘Wizytacja kanoniczna parafii’, której dokonał Biskup rzeszowski Jan Wątroba. Po raz pierwszy został także udzielony Sakrament Bierzmowania w naszej kaplicy. Dziękujemy wszystkim za obecność i świadectwo wiary. Dziękujemy tym, którzy zostali w domach (choć chcieli tu być), żeby pozostać z dziećmi, aby ktoś inny mógł pójść na Eucharystię odpustową. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości i spotkania z naszym Pasterzem.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Rodzicom kandydatów do Bierzmowania oraz mieszkańcom św. Kingi 20, klatka 3.
  10. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.