3. Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024

– 3. Niedziela Wielkiego Postu –

03.03.2024, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (03.03)3. Niedziela Wielkiego Postu; pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Seminarium duchowne i cele diecezjalne. Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ‘modlitwa adoracyjna’ Krzyża św. w intencji młodzieży męskiej. Składka z ‘Gorzkich Żali’ przeznaczona na ‘Grób Pański’.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

• w poniedziałek – Święto św. Kazimierza, królewicza – (Dzień Imienin Biskupa Seniora Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach).

1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;

• pierwszy czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;

W WIELKIM POŚCIE

• w piątek‘Droga Krzyżowa’ o godz. 17:30,

• w niedzielę‘Gorzkie Żale’ o godz. 17:00.
    * Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny

1. W środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do Bierzmowania (z jednym z rodziców) – poświęcenie i wręczenie Krzyża św.

2. Drodzy Panowie! W piątek (i przez cały rok) pamiętajmy o kobietach w słowie, geście i modlitwie.

3. W piątek po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla młodzieży ‘KSM’.

4. W sobotę o godz. 11:00 – spotkanie ‘scholi parafialnej’.

1. Przyszła niedziela (10.03)4. Niedziela Wielkiego Postu; druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii. Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ‘modlitwa adoracyjna’ Krzyża św. w intencji młodzieży żeńskiej. Składka z ‘Gorzkich Żali’ przeznaczona na ‘Grób Pański’.

2. (ZA TYDZIEŃ): Rozpoczęcie Parafialnych rekolekcji wielkopostnych.

3. W przyszłą niedzielę (10.03) – rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością św. Józefa (Msze wieczorne).

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Pragniemy utworzyć nową Różę Różańcową – (składa się z 20 osób). Kontakt w zakrystii bądź kancelarii. * potrzeba jeszcze 1 osobę

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy: św. Kingi 22 – klatka 1 (m.1-36) i św. Kingi 22 – klatka 2 (m.37-63) .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

św. Kingi 20 – klatka 1 i 2 i 3 .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

Do parafii zostały przesłane ulotki z zachętą dla wiernych do przekazywania 1,5% podatku na „Caritas Bliźni w Potrzebie”. Jest to organizacja pożytku publicznego Caritas Diecezji Rzeszowskiej. W 2022 r. Caritas Bliźni w Potrzebie zebrała i przekazała ponad 320.000 zł na pomoc osobom indywidualnym, w tym – na leczenie dzieci, osób z niepełnosprawnością oraz na zakup leków dla najuboższych. Caritas Bliźni w Potrzebie chce nadal w ten sposób pomagać – dzięki środkom z odpisu podatkowego. Serdecznie prosimy o tę formę wsparcia.

Zapraszamy na nabożeństwo 24 Godziny Męki Pańskiej według pism Sł. B. Luizy Piccarrety. Odbędzie się ono w dniach 15-16 marca 2024 r. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej przy ulicy Sokoła 8 w Rzeszowie. Nabożeństwo prowadzić będą Wojownicy Maryi.

Instytut Wyższych Studiów Teologicznych w Rzeszowie zaprasza na krótki kurs teologii praktycznej 3×3 pt. Jak dobrze wybierać? Kurs składa się z 3 spotkań po 3 godziny wykładowe, które poprowadzi ks. dr Mateusz Rachwalski. Zajęcia odbywać się będę przez 3 kolejne czwartki marca (7,14,21) w godzinach 18.30-21.00. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w podstawowe zagadnienia teologii moralnej takie jak kryteria wyboru dobra, kształtowanie sumienia, decyzje i czynniki wpływające na ich wymiar moralny. Kurs może pomóc nie tylko w przygotowaniu się do wielkopostnej spowiedzi, ale także przy podejmowaniu codziennych decyzji. Szczegóły na plakacie, zapisy na iwst.rzeszow.pl lub telefonicznie 880 913 812.