26. Niedziela Zwykła – 25 września 2022

– 26. Niedziela Zwykła –

25.09.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (25.09) – ‘czwarta niedziela miesiąca

• w poniedziałek – Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy;

• we wtorek – Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

• w środę – Wspomnienie św. Wacława, męczennika;

• w czwartek – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

• w piątek – Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

• w sobotę – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła.

1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

1. W piątek – po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży (KSM).

2. W sobotę rozpoczynamy Październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe.
    W dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 17:30.

3. W sobotę (przed nabożeństwem różańcowym) poświęcenie i wręczenie Różańca dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Przyszła niedziela (02.10) – ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
    Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

1. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami (przeniesione na:)
    po Mszy św. o godz. 11:30 – w niedzielę 09.10.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W NABOŻEŃSTWIE MODLIWY RÓŻAŃCOWEJ W INT. OJCZYZNY ULICAMI MIASTA RZESZOWA

Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne przeżycie Modlitwy Różańcowej w intencji naszej Ojczyzny na ulicach miasta Rzeszowa – rozpoczynającej obchody Dni Papieskich w naszej diecezji.

Nabożeństwo rozpocznie się 2 października br. (niedziela) o godz. 15:00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu
na PI. Śreniawitów obok Zamku. / Następnie przejdziemy Ul. Chopina, Aleją Lubomirskich, UL 3- go Maja, przez Plac Famy i Ul. Sokoła do kościoła 00. Bernardynów, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa.

1. Zbiórka ELEKTROŚMIECI – 07.10.2022 (piątek) do godz. 12:00. Rzeczy będzie można dostarczyć od rana W DNIU ZBIÓRKI i układać na parkingu od strony ‘blaszaka’.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom:

ul. Olbrachta 176-218 .

W sobotę (08.10) na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

Krasne 1112 i 1114 .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

• W sobotę, 8 października 2022 r. odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Szczegółowy program pielgrzymki można znaleźć na stronie: www.apostolatmargaretka.pl .

• Męska Grupa św. Andrzeja Boboli i Parafia św. Krzyża w Rzeszowie zapraszają na spotkanie dzieci i Różaniec Dzieci w pierwszą sobotę października o godz.12 w kościele Świętego Krzyża (ul. 3-go Maja) w Rzeszowie. W zamyśle organizatorów nabożeństwo ma być odpowiedzią dzieci na Orędzie Fatimskie i będzie się odbywać cyklicznie w pierwsze soboty miesiąca..