20. Niedziela Zwykła – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15 sierpnia 2021

– 20. Niedziela Zwykła –

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

15.08.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (15.08) – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – poświęcenie owoców, ziół i kwiatów, ‘trzecia niedziela miesiąca’. Święto Wojska Polskiego. Odpust w parafii Krasne.

• we wtorek – Wspomnienie św. Jacka, prezbitera;
  • w piątek – Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
  • w sobotę – Wspomnienie św. Piusa X, papieża.

1. Przyszła niedziela (22.08) – Niedziela Zwykła – ‘czwarta niedziela miesiąca’.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

1. Dnia 22 sierpnia 2021 r. (niedziela) w naszej diecezji odbędą się spotkania młodzieży związane
    z Symbolami Światowych Dni Młodzieży
    . Czuwania modlitewne i Eucharystie pod przewodnictwem Księży Biskupów odbędą się w Rzeszowie i Jaśle. W Rzeszowie – w parafii pw. św. Jadwigi Królowej, rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 19.30 pod przewodnictwem JE Bp. Jana Wątroby.
  2. Dnia 29 sierpnia 2021 r. (niedziela) w katedrze rzeszowskiej odbędą się Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem JE Bp. Jana Wątroby. Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem – o godz. 11:00, Suma dziękczynna o godz. 12.00. Organizatorzy proszą, aby poszczególne delegacje zabrały ze sobą podstawę, na której można postawić wieniec, tak aby nie leżał na ziemi. Szczegóły znajdują się na plakatach.
  3. Centrum Medyczne „Medyk” zaprasza na bezpłatne badania w ramach programu „Profilaktyka 40+”. Program skierowany jest do osób powyżej 40. roku życia i obejmuje pakiet badań zawierający m.in. morfologię, poziom cukru, badanie moczu czy ocenę miarowości rytmu serca. Szczegółowe informacji znajdują się na plakatach.