18. Niedziela Zwykła – Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia 2023

– 18. Niedziela Zwykła –

Święto Przemienienia Pańskiego

06.08.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (06.08) Święto Przemienienia Pańskiego – 18. Niedziela Zwykła; ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych.

• w poniedziałek – Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Sykstusa II, papieża, i Towarzyszy albo wspomnienie św. Kajetana, prezbitera;
  • we wtorek – Wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
  • w środę – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
  • w czwartek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • w piątek – Wspomnienie św. Klary, dziewicy;
  • w sobotę – Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy.

1. .

1. Przyszła niedziela (13.08) – 19. Niedziela Zwykła; ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii.

2. W przyszłą niedzielę – (13-ty dzień miesiąca) – po Mszy św. wieczornej odmówimy ‘Różaniec Fatimski’.

3. Także w przyszłą niedzielę – Wspomnienie liturgiczne błogosławionego księdza Michaela McGivneya – założyciela Rycerzy Kolumba (Beatyfikacja: 31 października 2020 – Katedra św. Józefa w Hartford, w USA przez Franciszka).

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy: ul. Olbrachta 91-111a (nieparzyste) .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

ul. Olbrachta 113-141a (nieparzyste) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

1. Sierpień to miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu. [KSIĘGA ABSTYNENCJI W ZAKRYSTII].