17. Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021

– 17. Niedziela Zwykła –

25.07.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (25.07) – Niedziela Zwykła, ‘trzecia niedziela miesiąca’ – I-szy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wypadające święto świętego Jakuba Apostoła ustępuje niedzieli. To także dzień wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących (Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych / zebrane przy tej okazji ofiary posłużą na zakup środków transportu dla misjonarzy).
  2. Z racji I Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, który z woli papieża Franciszka będzie obchodzony w Kościele powszechnym w każdą czwartą niedzielę lipca, DZISAJ
    o godz. 15:00 w katedrze rzeszowskiej, w intencji Seniorów zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.
  3. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki ogłosił niedzielę
    25 lipca br., Dniem Solidarności z Poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach
    w Polsce i w Europie
    . Odpowiadając na ten apel – prosimy, aby poszkodowanych objąć modlitwą; po Mszy świętej zbiórka na rzecz powodzian.
  4. W minioną niedzielę – burze i gwałtowne ulewy spowodowały szkody również na terenie Diecezji Rzeszowskiej. Do najbardziej poszkodowanych już dotarła pierwsza pomoc z rezerw budżetowych Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
  5. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;
  • w czwartek – Wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza;
  • w sobotę – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

1. Przyszła niedziela (01.08) – Niedziela Zwykła, ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
    Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.