17. Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022

– 17. Niedziela Zwykła –

24.07.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (24.07)17. Niedziela Zwykła – ‘czwarta niedziela miesiąca’. Przeżywamy 2-gi Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Rozpoczynamy Tydzień św. Krzysztofa. (Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych / zebrane przy tej okazji ofiary posłużą na zakup środków transportu dla misjonarzy).

2. (Rozpoczynamy Tydzień św. Krzysztofa): W dniach 24-31 lipca 2022 będzie obchodzony 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.

• w poniedziałek – Święto św. Jakuba, apostoła (To także dzień wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących);

• we wtorek – Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;

• w czwartek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Sarbeliusza Makhluf, prezbitera;

• w piątek – Wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

1. Przyszła niedziela (31.07) – 18. Niedziela Zwykła – ‘piąta niedziela miesiąca’.

2. Zapraszamy do udziału w 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia br. pod hasłem „Posłani z Maryją”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.

3. Przewodnik grupy św. Józefa Sebastiana Pelczara zaprasza na spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się 31 lipca w kościele parafialnym w Malawie po wieczornej Mszy św. (Około 17.00). Zaproszenie skierowane jest do tych którzy idą 10 dni, a także tych którzy będą pielgrzymować 1 dzień.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: Lwowskiej .
    W sobotę (30.07) na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:
    Olbrachta 45-73k .
  1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!