13. Niedziela Zwykła – 27 czerwca 2021

– 13. Niedziela Zwykła –

27.06.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (27.06) – Niedziela Zwykła, ‘czwarta niedziela miesiąca’.
  2. Dziś także – w związku z pożarem, który w minioną sobotę wyrządził ogromne zniszczenia
    w Nowej Białej k. Nowego Targu (spłonęło ponad 40 budynków) we wszystkich parafiach Diecezji Rzeszowskiej będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym.

• w poniedziałek – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • we wtorek – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła;
  • w środę – Wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego;
  • w sobotę – Święto św. Tomasza, apostoła.

1. W tym tygodniu przypadają:
  • pierwszy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;
  • pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;
  • pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15. Czas sobotniej adoracji niech będzie ofiarowany w intencji naszej Diecezji oraz Parafii.

• (jeszcze) w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17:30 – ‘Nabożeństwo czerwcowe’.

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00 spotkanie dla zainteresowanych rodzin Wspólnotą ‘Domowego Kościoła’.
  2. Wtorek – Liturgiczna uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca) to dzień modlitwy za Ojca św. i cały Kościół powszechny. W tym dniu o godz. 18:00 w katedrze rzeszowskiej zostanie odprawiona Msza Święta w tych intencjach pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.
  3. W środę o godz. 18:00 inauguracja działalności nowej ‘Róży różańcowej’, której patronką będzie św. Maria Magdalena.

1. Przyszła niedziela (04.07) – Niedziela Zwykła, ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

2. Dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie zwraca się z prośbą o przypomnienie o obowiązku uczestnictwa w spisie powszechnym organizowanym przez Główny Urząd Statystyczny.
  3. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  4. Dziękujemy Panu Bogumiłowi za przeprowadzone prace tapicerskie przy krzesłach
    i konfesjonałach w naszej kaplicy!
  5. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.