13. Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2022

– 13. Niedziela Zwykła –

26.06.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (26.06)13. Niedziela Zwykła – ‘czwarta niedziela miesiąca’.

• W poniedziałek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła;

• we wtorek – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

• w środę – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła;

• w czwartek – Wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego;

• w piątek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Ottona, biskupa;

1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;

• pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

• Codziennie o godz. 17:30 – ‘Nabożeństwo czerwcowe.

1. W poniedziałek (27.06) w wielu miejscach maryjnych obchodzi się Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy – jest to dzień patronalny jednej z naszych Róż Różańcowych – stąd możliwość dla jej członków zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

2. W środę (29.06)Liturgiczna uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła to dzień modlitwy za Ojca św. i cały Kościół powszechny. Składka na dzieła Stolicy Apostolskiej.

3. W czwartek (30.06) od godz. 16:30 rozpoczniemy adorację (diecezjalną) Najświętszego Sakramentu. Niech ten czas adoracji będzie ofiarowany w intencji naszej Diecezji oraz Parafii. W tym roku na modlitwie łączymy się z Panią Fatimską. Dokładnie ta sama figura Matki Bożej, która towarzyszy nam od początku nawiedza parafie diecezji z racji tej adoracji. Adorację rozpoczniemy od poświęcenia nowej świecy roratniej (symbolizującej Maryję), która będzie nam już towarzyszyć w czasie przyszłych adwentów.

4. Przyszła niedziela (03.07) – 14. Niedziela Zwykła – ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
    Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

1. Zapraszamy do udziału w 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia br. pod hasłem „Posłani z Maryją”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. św. św. Kingi 12 – klatka 1 (m.1-21).
    W sobotę (02.07) na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ul. św. Kingi 12 – klatka 2 (m.22-42).
  2. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!