Włochy śladami Jana Pawła II – program pielgrzymki

WŁOCHY – ŚLADAMI JANA PAWŁA II

 

PADVA – LORETO – MANOPEPELLO – LANCIANO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – MONTE CASSINO – WATYKAN – RZYM – ASYŻ

 

1 DZIEŃ – godz. 15.00 – zbiórka – Parafia pw. św. Jana Pawła II w Rzeszowie ul. św. Kingi 5.

Msza Święta. wyjazd do Włoch, przekroczenie granicy w Cieszynie, przejazd przez terytorium Czech i Austrii.

W trakcie przejazdu będą organizowane, co kilka godzin, krótkie postoje. W autokarze kawa
i herbata bezpłatnie.

 

2 DZIEŃ – przyjazd do PADWY – miasta pielgrzymek, które skrywa doczesne szczątki jednego
z najpopularniejszych świętych – św. Antoniego, który, obok św. Franciszka z Asyżu
i św. Katarzyny ze Sieny jest nie tylko patronem Włoch, ale i postacią cieszącą się szczególnym kultem. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego wraz z grobem świętego i relikwiarzem, a w niej kaplicy polskiej pod wezwaniem św. Stanisława. Zobaczymy historyczne Stare Miasto, Piazza del Erbe.

Przyjazd do hotelu w okolicach Rimini – zakwaterowanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ – po śniadaniu wyjazd do LORETO – zwiedzanie najczęściej odwiedzanego Sanktuarium w Europie – Matki Boskiej Loretańskiej z niezwykłą relikwią Santa Casa – Świętym Domkiem Zwiastowania przejazd do MANOPEPELLO – zwiedzanie sanktuarium Świętego Oblicza z relikwią chusty z utrwalonym wizerunkiem Chrystusa, przejazd do LANCIANO – znane na całym świecie Sanktuarium potwierdzonego Cudu Eucharystycznego, kiedy wino i chleb zamieniły się
w prawdziwą Krew i Ciało Pańskie.

Przejazd do hotelu w okolicach SAN GIOVANNI ROTONDO zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

4 DZIEŃ – po śniadaniu przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO – miasta, w którym żył słynny mistyk Ojciec Pio – zwiedzanie Starego i Nowego Sanktuarium oraz grobu wraz z pamiątkami po zakonniku modlitwa przy grobie św. Ojca Pio, możliwość krótkiego zwiedzania drogi krzyżowej pięknie położonej na zboczu wzgórza. Następnie przejazd  pod MONTE SAN ANGELO – nawiedzenie groty, gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł, przejazd pod MONTE CASSINO – zwiedzanie Cmentarza Polskiego i Opactwa Benedyktynów.

Przyjazd do hotelu w okolicach RZYMU – obiadokolacja, nocleg.

 

5 DZIEŃ – po śniadaniu wyjazd do WATYKANU – udział w Audiencji Generalnej u Papieża Franciszka. Po zakończeniu Audiencji chwila zadumy i modlitwa nad grobem Świętego Jana Pawła II w Kaplicy św. Sebastiana, zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Następnie zwiedzanie RZYMU STAROŻYTNEGO – Coloseum, Kapitol, Forum Romanum, Forum Trajana, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody.

Powrót do hotelu w okolicach Rzymu – obiadokolacja, nocleg.

 

6 DZIEŃ – po śniadaniu wyjazd do RZYMU – dalszy ciąg zwiedzania: RZYM BAROKOWY: Plac Wenecki, Plac i Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Plac Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, następnie Bazylika św. Marii Maggiore oraz Bazylika św. Pawła za Murami.

Powrót do hotelu w okolicach Rzymu – obiadokolacja, nocleg.

 

7 DZIEŃ – po śniadaniu przejazd CASSCI – gdzie złożone jest ciało św. Rity, które od jej śmierci
w 1457 roku aż po dziś dzień nie uległo rozkładowi, nawiedzenie sanktuarium i relikwii św. Rity-patronki od spraw beznadziejnych. Przejazd do ROCCAPORENA. gdzie urodziła się św. Rita. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Rity: dom rodzinny, dom małżeński św. Rity, Kościół San Montano. Przejazd do NURSJI zwiedzanie miasta związanego z postacią św. Benedykta i św. Scholastyki. Przejazd do ASYŻU fascynującego miasteczka w Umbrii, które posiada wzniosłą historię i zajmuje jedno z pierwszych miejsc w świecie pod względem roli religijnej.

Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

 

8 DZIEŃ – Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie ASYŻU: nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka
z grobem Świętego, spacer po średniowiecznym mieście do Bazyliki św. Klary, Bazylika Matki Bożej Anielskiej.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Włochy, Austrię i Czechy.

 

9 DZIEŃ – w godzinach rannych przyjazd do OŁOMUNCA w Czechach – katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Msza Święta. Wyjazd w dalszą drogę. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki
w godzinach popołudniowych.

 

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

 

 

Termin: 20.06 – 28.06.2020 r.

 

ILOŚĆ OSÓB w GRUPIE: 45-50

Cena 1-go miejsca: 890 zł + 210 EURO

 

Cena obejmuje:

►        6 noclegów (1 nocleg w okolicach Rimini, 1 nocleg w okolicach S. Giovanni Rotondo, 3 noclegi w okolicach Rzymu, 1 nocleg w okolicach Asyżu – hotele *** – pokoje 2, 3- osobowe z łazienkami)

►        6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad w Polsce

►        usługi pilota-przewodnika,

►        ubezpieczenie NW-10.000zł, KL-20.000 EUR, bagaż 800 zł oraz Choroby Przewlekłe-20.000 EURO

►        transport autokarem klasy LUX /klimatyzacja, WC, bar, DVD, pasy bezpieczeństwa/

►        Śpiewnik pielgrzyma

►        System TOUR GUIDE

 

Cena nie obejmuje:

►        biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, wjazdów do miast, oraz innych opłat związanych z realizacją programu – 60 EURO – dodatkowo płatne u pilota w dniu wyjazdu

►        napojów do obiadokolacji

 

BTM „JUVENTUR”                                                              tel.: 0-15/822 54 20, 823 16 66

  1. Sokola 3 b tel./fax.: 0-15/822 13 95

39-400 Tarnobrzeg                                                               e-mail regina@juventur.travel.pl

 

 

  1. Rafał Przędzik +48 602 513 267

rafal.przedzik@gmail.com

Możesz również polubić…