2. Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2024

– 2. Niedziela Zwykła –

14.01.2024, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (14.01) – 2. Niedziela Zwykła, ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii.

• w środę – Wspomnienie św. Antoniego, opata;

• w piątek – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, Patrona Diecezji;

• w sobotę – Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Sebastiana, męczennika.

1. Od poniedziałku (15.01) kontynuujemy ‘wizytę duszpasterską’ w naszej parafii wg. podanego porządku.

2. W dniach 18 – 25 stycznia br. przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. W środę – po Mszy św. wieczornej – spotkanie ‘Scholi’.

1. Przyszła niedziela (21.01) – 3. Niedziela Zwykła – Słowa Bożego, ‘trzecia niedziela miesiąca’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Pragniemy utworzyć nową Różę Różańcową – (składa się z 20 osób). Kontakt w zakrystii bądź kancelarii. * potrzeba jeszcze 9 osób

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy: ul. Olbrachta 54-74 (parzyste) .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

ul. Olbrachta 76-126 (parzyste) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

W piątek, 19 stycznia br., przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, patrona diecezji. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza z udziałem Kapituły Katedralnej (w strojach chórowych) zostanie odprawiona w katedrze rzeszowskiej o godz. 18.00. Nabożeństwem tym rozpoczniemy obchody przypadającej w tym roku setnej rocznicy śmierci naszego świętego Patrona. Z tej racji zapraszamy do udziału we Mszy św. w katedrze i wspólnej modlitwy przedstawicieli i członków wszystkich organizacji i ruchów katolickich działających na terenie naszej diecezji.

Diecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza w czwartek (18 stycznia) do kościoła farnego w Rzeszowie na wspólną modlitwę w intencji nauczycieli, uczniów i pracowników oświaty. O godz. 17.45 „Kwadrans z Natalią”, czyli słów kilka o duchowości Błogosławionej. O godz. 18.00 Eucharystia z homilią a następnie modlitwy za wstawiennictwem bł. Natalii i zmiana tajemnic różańcowych.

Męska Grupa św. Andrzeja Boboli zaprasza w poniedziałek, 15 stycznia br. na modlitwę za Polskę – o jedność, zgodę, przebaczenie, pojednanie i wiarę w naszych rodzinach, diecezji i Ojczyźnie. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 21.00 w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Rzeszowie (ul. Słoneczny Stok 57).