XXXII Niedziela Zwykła – 11 Listopada 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 11 LISTOPADA 2018

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy XXXII Niedzielę Zwykłą. Jest to równocześnie 100. rocznica odzyskania niepodległości.
  2. Dzisiaj zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.
  3. Trwa listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do modlitwy za naszych Bliskich Zmarłych oraz tych, którzy najbardziej potrzebują tej pomocy. Można to uczynić m. in. wypisując na kartkach imiona Zmarłych. Kartki są wyłożone przy prasie katolickiej z tyłu świątyni. Można je składać na tacę lub w zakrystii. Wypominki na tygodniu po Mszy św.
    o 18.00, w niedzielę o 17.30.
  4. W czwartek, zapraszamy na Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, połączone z modlitwą wypominkową.
  5. Już za kilka dni przeżywać będziemy drugą rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Ogólnopolskie obchody odbędą się 17 i 18 listopada br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Będziemy wtedy dziękować za odzyskaną wolność, ale też prosić o Boże błogosławieństwo dla całego naszego Narodu. W samą uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada br., odnowimy Jubileuszowy Akt. 16 listopada br. rozpocznie się nowenna przygotowująca do tego dnia.
  6. W niedzielę 18 listopada br. Kościół powszechny obchodzić będzie Drugi Światowy Dzień Ubogich.
  7. Już dziś z radością informujemy, że w dniach od 24 listopada do 1 grudnia w naszej Parafii odbędzie się peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Obraz Matki Bożej będziemy gościć w naszym kościele. Przygotujmy się duchowo, aby uczcić obecność tego wizerunku w naszej świątyni.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.