XXXI Niedziela Zwykła – 4 listopada 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 04 LISTOPADA 2018

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy XXXI Niedzielę Zwykłą.
  2. W przyszła niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.
  3. Rozpoczął się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do modlitwy za naszych Bliskich Zmarłych oraz tych, którzy najbardziej potrzebują tej pomocy. Można to uczynić m. in. wypisując na kartkach imiona Zmarłych. Kartki są wyłożone przy prasie katolickiej z tyłu świątyni. Można je składać na tacę lub w zakrystii. Wypominki na tygodniu po Mszy św.
    o 18.00, w niedzielę o 17.30.
  4. W czwartek, który jest II czwartkiem miesiąca będziemy przeżywać wieczór ku czci św. Jana Pawła II. Zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne Rady Rycerzy Kolumba, które odbędzie się po Mszy św. i Nabożeństwie.
  5. Przypominamy, że do 8 listopada można każdego dnia zyskiwać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca Świętego. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. W kolejne dni listopada można zyskiwać odpust cząstkowy.
  6. Już dziś z radością informujemy, że w dniach od 24 listopada do 1 grudnia w naszej Parafii odbędzie się peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Obraz Matki Bożej będziemy gościć w naszym kościele. Przygotujmy się duchowo, aby uczcić obecność tego wizerunku w naszej świątyni.
  7. Zapraszamy cała wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego
    i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej
    w Afryce oraz pozwolą wesprzeć budowę szkoły na sawannie w Kenii. Zbiórka sprzętu przewidziana jest na 8 – 9 listopada (czwartek – piątek). Sprzęt można składać na parkingu przy plebanii. Koniec zbiórki przewidziany jest na 9 listopada, do godz. 15.00.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.