XXVIII Niedziela Zwykła

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 14 PAŹDZIERNIKA 2018

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą. Jest to równocześnie XVIII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na fundusz papieski. Zapraszamy na centralne obchody Dnia Papieskiego
    w dzisiejszą niedzielę do katedry rzeszowskiej. Msza św. o godz. 15.00, natomiast o godz. 17.30 koncert papieski.
  2. Gorąco zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
    w niedzielę o godz. 17.30. Ogromnie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
  3. W poniedziałek Różaniec w intencji Rodzin Dzieci Utraconych i zmarłych dzieci.
  4. We wtorek na Mszę św. i Różaniec zapraszamy kandydatów do bierzmowania, a następnie na spotkanie.
  5. W środę na spotkanie formacyjne po Nabożeństwie Różańcowym zapraszamy ministrantów. Bardzo zachęcamy aby zgłaszali się chłopcy i młodzieńcy do posługi przy ołtarzu. Bardzo nam zależy na pięknie sprawowanej Liturgii, a bez ich obecności jest ona o wiele uboższa.
  6. W czwartek Nowenna ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach.
  7. W związku z przypadającym wspomnieniem liturgicznym św. Jana Pawła IIPatronem naszej Parafii, które przypada na przyszły poniedziałek pragniemy podać chronologicznie następujące wydarzenia związane z Odpustem w naszej Parafii:
    – dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, o którym informowaliśmy wyżej
    – we wtorek przypada 40 rocznica Jego wyboru na Stolicę Piotrową – dziękujmy za ten wielki dar pontyfikatu w naszych modlitwach
    – w czwartek zechciejmy uczestniczyć we Mszy św., Nowennie i Różańcu, a następnie postarajmy się wspólnie oglądnąć w naszej świątyni film poświęcony Jego życiu. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Wstęp wolny! Zgromadźmy się, aby razem dowiedzieć się więcej o Jego posłudze w Kościele
    – w piątek na godz. 17.30 zapraszamy na próbę przed niedzielnym programem słowno-muzycznym
    – w sobotę po porannej Mszy św. zapraszamy chętnych Parafian, aby posprzątać kaplicę przed odpustem
    – w niedzielę kazania odpustowe wygłosi ks. dr Marek Story – wicekanclerz naszej Diecezji, a Mszę św. o 11.30 odprawi J. E. ks. Bp Kazimierz Górny. To odpust w naszej Parafii. Zapraszamy serdecznie na program słowno-muzyczny poświęcony naszemu Patronowi na godz. 11.00.
  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są pozycje dla dorosłych, ale również odpowiednią lekturę znajdzie dla siebie młodzież i dzieci. Bardzo nam zależy na ożywieniu czytelnictwa tej prasy w naszej Parafii.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii,
    w tym na budowę Sanktuarium ku czci św. Jana Pawła II.