VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 LUTEGO 2018

11 LUTEGO 2018
VI NIEDZIELA ZWYKŁA

• Dziś VI Niedziela zwykła, 11 lutego przeżywamy XXVI Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 12.00. pod przewodnictwem ks. Biskupa
  • Ordynariusza Jana Wątroby. Pamiętajmy dziś w modlitwach o chorych i cierpiących oraz Ich Opiekunach.
  • W środę, 14 lutego br. rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, post i jałmużnę do Świat Paschalnych.
    Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy.
  • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych i rekolekcjach.
    W naszej parafii w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15, a w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  • W dniach 11 – 17 lutego 2018 r. przeżywamy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitwy będą nawiązywać m.in. do słów św. Jana Pawła II, który powiedział: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”.
  • W czwartek nowenna do św. Jana Pawła II po Mszy Św. wieczornej.
  • W bieżącym tygodniu Msze Święte w każdy dzień powszedni o godz. 7.00 rano i 18 wieczorem.
  • Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  • Pragniemy poinformować, że nowym proboszczem naszej parafii na mocy dekretu ks. Biskupa Ordynariusza został mianowany ks. Rafał Przędzik. Otoczmy go modlitwą i z życzliwością przyjmijmy do naszej wspólnoty.