V Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 29 KWIETNIA 2018

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę. Jest to XII Niedziela Modlitw za Kierowców pod hasłem:
    „W Duchu i Prawdzie”.
  2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.30. Dla dzieci przygotowane są plansze, a naklejki do przyklejania każdego dnia będą rozdawane na nabożeństwach majowych. Serdecznie zapraszamy!
  3. W środę, 2 maja, przeżywamy Dzień Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flag na domach.
  4. W czwartek, 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkich parafian na czuwanie modlitewne. Poprzez śpiew i recytację tekstów chcemy uczcić Maryję, dziękując za Jej opiekę. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piąteksobotę miesiąca. W pierwszy piątek udamy się do chorych o godz. 7.45. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00.
    W pierwszą sobotę nabożeństwo wieczorne rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.15 połączone z majówką, następnie Msza św. Serdecznie zapraszamy!
  6. W dniach 5-6 maja (sobota-niedziela) organizowana jest pielgrzymka Kalisz – Toruń – Licheń – Niepokalanów. Wyjazd w piątek wieczorem spod Katedry. Koszt 280 zł. Informacje pod numerem Tel.: 501 244 358.
  7. Rada Osiedla Wilkowyja zachęca mieszkańców do głosowania na Rzeszowski Budżet Obywatelski na rok 2019. Głosowanie trwa od 23.04 do 22.05.2018 r. Z poszczególnymi kategoriami i zadaniami możemy zapoznać się na tablicy ogłoszeń. Ochotnicza Straż Pożarna Rzeszów-Wilkowyja zwraca się z prośbą o poparcie zadania nr 5 z I kategorii: „Bezpieczeństwo mieszkańców i miasta – zakup samochodu Ratowniczo-Gaśniczego, sprzętu i umundurowania do ratowania życia oraz mienia mieszkańców Rzeszowa – OSP Wilkowyja”. Karty są wyłożone
    z tyłu przy gazetach. Liczy się każdy głos.
  8. Centrum Medyczne „Medyk” we współpracy z Diecezją Rzeszowską i G2A Arena organizuje
    w sobotę, 5 maja 2018 r., w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce
    I Kongres „Niewydolne serce”, dotyczący chorób serca i profilaktyki w tym zakresie. Kongres jest organizowany dla mieszkańców naszej diecezji. Na zakończenie koncert Eleni. Zachęcamy
    i prosimy zgłosić swoją obecność pod nr tel. 533 345 816, ponieważ Organizatorzy chcą przygotować dla każdego posiłek.
  9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę 9 maja (po przyszłej niedzieli), po nabożeństwie majowym.
  10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Tygodnik Katolicki Niedziela zawiera jak zwykle interesujące artykuły, podobnie jak tygodnik Źródło.
  11. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.