I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 LUTY 2018

18 LUTY 2018

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale
    z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00; po nich Msza św. o godz. 18.00. Tak będzie przez wszystkie Niedziele Wielkiego Postu.
  2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 8.00.
  3. W naszej parafii w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15,
    a w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
  4. W czwartek 22 lutego przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Po Mszy św.
    o godz. 18.00 nowenna do św. Jana Pawła II.
  5. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby piątek, 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga
    i w Południowym Sudanie, pragniemy włączyć się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. Zachęcamy do modlitwy i postu w tym dniu we wskazanych przez Ojca Świętego intencjach.
  6. II Niedziela Wielkiego Postu – to Niedziela „Ad Gentes” – Dzień modlitwy, postu
    i solidarności z misjonarzami. W tym dniu będzie także zbiórka do puszek na cele misyjne.
  7. Zachęceni przez Ojca Świętego Franciszka do spełniania uczynków miłosierdzia, Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje skarbonki „Jałmużna Wielkopostna” z prośbą o podjęcie tego dzieła w naszych Rodzinach. Zebrane ofiary będą przeznaczone dla Caritas na leczenie chorych dzieci oraz część dla Parafialnego Zespołu Caritas.
  8. Informujemy, że Msza św. za śp. Tadeusza Gresztę z intencji najbliższych Sąsiadów zostanie odprawiona w sobotę 24.02.2018 r. o godz. 7.00.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W dzisiejszej Niedzieli tematem numeru: „Dziecko na celowniku” – rozmowa z mecenasem Stefanem Hamburą o niemieckich procedurach odbierania dzieci z polskich rodzin. Warto przeczytać!
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.