IX Niedziela Zwykła – 3 Czerwca 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 3 CZERWCA 2018

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy IX Niedzielę Zwykła. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
  2. Serdecznie dziękuję Rodzinom, które podjęły się trudu przygotowania Ołtarzy na Boże Ciało. Były przepięknie przystrojone i zachęcały do modlitwy. Bóg zapłać! Dziękujemy za przystrojenie posesji na ten dzień.
  3. Dziś Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o 11.30. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i pierwszy czwartek miesiąca. Jest to równocześnie dzień nowenny do Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich Parafian na zakończenie Oktawy. Będzie błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół. Dzieci otrzymają tradycyjnie cukierki – przeżywały niedawno swoje święto
    i ubogacają Procesje Eucharystyczne sypaniem kwiatów i dzwonieniem dzwonkami. Zapraszamy je na każdy dzień Oktawy!
  4. Zapraszamy na Nabożeństwo do Serca Bożego codziennie po Mszy św. wieczornej. W niedzielę o 17.30.
  5. W piątek, 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w katedrze o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału. U nas Msze św. o 7.00 i 18.00.
  6. W sobotę, 9 czerwca, Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów w Sanktuarium Matki Bożej
    w Tarnowcu. Bardzo prosimy o modlitwę za nas kapłanów i dziękujemy serdecznie, że modlicie się za nas każdego dnia.
  7. W niedzielę, 10 czerwca przeżywać będziemy w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw
    i Rodzin, połączony z Marszem dla Życia i Rodziny
    .
  8. W Roku, w którym dziękujemy Bogu i ludziom za dar wolnej Ojczyzny, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w grupie św. Józefa Sebastiana Pelczara w dniach 4 – 13 sierpnia 2018 roku. Zapisy do tej grupy odbędą się w niedzielę 17 i 24 czerwca
    w godzinach 15.00 – 16.00 w salce przy parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Przy zapisie składamy deklarację i wpłacamy zaliczkę w wysokości 60 zł.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.