IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 23 GRUDNIA 2018 (IV – NIEDZIELA ADWENTU)

1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu.
  2. W poniedziałek przypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 7.00 rano. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Uroczysta Pasterka w podziękowaniu za dar naszej parafii i Kaplicy w 2 rocznicę jej powstania o godz. 24.00. Zasiądźmy dziś wspólnie do Wigilijnego stołu.
  3. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę. W środę Święto św. Szczepana. Msze św. o godz. 8.30 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
  4. W czwartek, 27 grudnia Święto św. Jana Ewangelisty. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy w modlitwie o osobie i posłudze naszego pasterza.
  5. W piątek, 28 grudnia Święto Świętych Młodzianków, Męczenników.
  6. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu w piątek i sobotę, 28 – 29 grudnia na ul. Olbrachta. W piątek od 15.00, w sobotę od 9.00. Idzie dwóch Kaplanów jednocześnie prawą i lewą stroną rozpoczynając od numerów początkowych 49 i 54 w kierunku pętli autobusowej. Prosimy
    o poinformowanie się w sąsiedztwie, gdzie w danym dniu zakończy się kolęda i gdzie się nazajutrz rozpocznie. Bardzo prosimy, aby staropolskim zwyczajem Gospodarz odprowadzał kapłana do kolejnego domu. Ofiary z racji wizyty kolędowej prosimy składać na w kopertach na tacę.
  7. W czwartek wieczorem Nowenna do św. Jana Pawła II. W piątek i sobotę Msze św. jedynie
    o godz. 7.00 rano.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy Dzieciom uczestniczącym w Roratach i Rodzicom, którzy je przyprowadzali.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim Parafianom, którzy złożyli dary dla potrzebujących. Bardzo dziękujemy również za piękne przygotowanie naszej Kaplicy do Świąt Narodzenia Pańskiego, poprzez posprzątanie i udekorowanie.
  10. Pewnie zauważyliśmy, że przed kościołem zrobiło się nieco jaśniej. Bardzo serdecznie dziękujemy Władzom Miasta Rzeszowa za przychylenie się do prośby o zamontowanie oświetlenia zewnętrznej strony kościoła i placu przed świątynią.
  11. W przyszła niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. Na Mszy o 11.30 i 15 minut wcześniej wystąpi chór MAGNIFICAT z zaprzyjaźnionej parafii pw. św. Józefa S. Pelczara, pod dyrekcją Elżbiety Ochwat. Nie pierwszy już raz zaszczycą nas swoja obecnością.
  12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Świąteczny numer Niedzieli jest o zwiększonej objętości, bogaty w wyjątkowe treści i bardzo atrakcyjny przez teksty wybitnych autorów. W numerze znajdziemy kalendarz na rok 2019, płytę z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego oraz obrzęd wieczerzy wigilijnej i śpiewnik kolędowy. Numer jest podwójny – na dwa tygodnie. Cena egzemplarza z dodatkami to 10 zł.
  13. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 15.10 na antenie Państwowego Radia Rzeszów będą emitowane audycje dotyczące życia i posługiwania naszego patrona, św. Jana Pawła II.
  14. Ks. Józef Brzostowski przygotował film dokumentalny pt. „Kościół na Podkarpaciu”, który opowiada o życiu pięciu diecezji działających na terenie województwa podkarpackiego. Emisja filmu w TVP Rzeszów 28 grudnia o godz. 18 oraz 30 grudnia o godz. 10.
  15. Serdecznie dziękujemy Tym, którzy wspierają budowę naszego sanktuarium.