III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4 MARZEC 2018

4 MARZEC 2018

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy w dniu dzisiejszym na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00; po nich Msza św. o godz. 18.00. Dziś przeżywamy imieniny księdza biskupa Kazimierza Górnego. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji.
  2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 8.00.
  3. W naszej parafii w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15,
    a w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Składka w czasie nabożeństwa na kwiaty do Bożego Grobu. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
  4. W minioną niedzielę odbyła się składka do puszek na potrzeby misjonarzy. Zebrano kwotę 401 zł. Serdecznie dziękujemy.
  5. .Najbliższy czwartek, to drugi czwartek miesiąca. Zapraszamy do Wieczoru Modlitwy ze św. Janem Pawłem II. Zapraszamy wszystkich parafian. Będziemy poruszać temat zaangażowania w istniejące grupy parafialne, jak i tworzenie nowych. Szczególnie zapraszamy chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych, którzy pragną posługiwać jako ministranci i lektorzy.
  6. Pragniemy poinformować, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w piątek 16 marca i potrwają do V Niedzieli Wielkiego Postu (18.03). Prosimy
    o zarezerwowanie sobie czasu na rekolekcje i modlitwę o dobre ich przeżycie. Poprowadzi je ks. Tomasz Gałuszka pracujący na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
    i w Sądzie Biskupim w Rzeszowie.
  7. W najbliższą niedzielę 11 marca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30. Cieszymy się, że powstaje już trzecia róża różańcowa w naszej parafii. Chętnych, którzy wyrazili pragnienie uczestniczenia w niej zapraszamy również na tą godzinę. Pobłogosławimy i rozdamy tajemnice różańcowe.
  8. Również w najbliższą niedzielę, w naszej parafii gościć będziemy Rycerzy Jana Pawła II z generałem zakonu Krzysztofem Wąsowskim. Gorąco zapraszamy mężczyzn na spotkanie z rycerzami po Mszy św. o godz. 11.30. Podstawowym celem Zakonu Rycerzy Jana Pawła II jest formacja katolickich mężczyzn świeckich na wzór Jana Pawła II, który niejednokrotnie swoim życiem dawał świadectwo męskości i świętości, pokazując, że te dwie wartości można połączyć na większą chwałę Bożą! Ten zasadniczy cel Rycerze Jana Pawła II chcą realizować poprzez zaangażowanie w różne rodzaje aktywności, o których na spotkaniu opowiedzą przedstawiciele zakonu.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.