II Niedziela Wielkanocna – 8 kwietnia 2018

08 KWIETNIA 2018

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na  15.00 na specjalne nabożeństwo połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Dla naszej Wspólnoty Święto to ma szczególny wymiar, gdyż zostało ustanowione w Kościele przez Patrona naszej parafii, a On sam odszedł do Domu Ojca w Wigilię tego święta
    o pamiętnej godzinie 21.37. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy dziś kolejny Tydzień Miłosierdzia.
  2. Przy ołtarzu składamy dziś ofiary Wielkopostnej Jałmużny (Skarbonki Wielkopostne). Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
    Z tego względu wyjątkowo w tym miesiącu składkę na inwestycje parafialne można składać w przyszłą niedzielę.
  3. Dziś p o Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Jutro liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z racji Wielkiego Tygodnia. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  5. Najbliższy czwartek, to drugi czwartek miesiąca. Zapraszamy do Wieczoru Modlitwy ze św. Janem Pawłem II. Zapraszamy wszystkich parafian. Będziemy poruszać temat: św. Jan Paweł II – Apostoł Miłosierdzia Bożego.
  6. W piątek dzień modlitw o błogosławieństwo Boże dla Ojca Świętego Franciszka i dla Ojczyzny.
  7. W III Niedzielę Wielkanocną, 15 kwietnia, rozpoczyna się X Tydzień Biblijny połączony z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W tym roku będzie czytany List do Rzymian. Przed każdą Mszą św. odczytamy fragment tego Listu. Zachęcamy do częstszego w tym okresie sięgania po Biblię.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Tygodnik Katolicki Niedzieli proponuje m. in. artykuły: Miłość nigdy nie umiera (Wywiad z Ewą Błasik, żoną gen. Andrzeja Błasika, który zginął 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem), jak również materiał o polskich bezdomnych, czyli żyjących bez adresu, żyjących na naszych oczach.
  9. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.