I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017

1. I Niedziela Adwentu rozpoczyna czas liturgicznego, radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Szczególnym nabożeństwem okresu Adwentu są Roraty odprawiane w każdy dzień powszedni o godz. 18.00. Rozpoczęcie 4 grudnia, tj. poniedziałek, zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
  3. Dzieci mają swój specjalny program na każdy dzień i otrzymają na początku stosowne materiały. Prosimy aby Rodzice zatroszczyli się dla nich o lampiony, które będą niosły procesyjnie przed Mszą Św. i które będą nam towarzyszyć podczas tego nabożeństwa.
  4. Dziś łączy się z nami w modlitwie parafia Widełka. Ks. Proboszcz głosi tam Słowo Boże, a wierni składają swoje ofiary na potrzeby naszej parafii. Z góry dziękujemy im za ten dar serca i polecamy Wszystkich Ofiarodawców w czasie czwartkowej Nowenny i Mszy Świętej.
  5. W ubiegłą niedzielę parafia Styków złożyła na potrzeby naszej wspólnoty kwotę 3 250  zł. Składamy Im  serdeczne podziękowanie.
  6. Tak jak zapowiadaliśmy w najbliższą środę 6 grudnia ok. godz. 18.30 bezpośrednio po Mszy Św. odwiedzi naszą Kaplicę św. Mikołaj. Będzie chciał porozmawiać z Dziećmi i przekaże im podarunki.  Prosimy Rodziców by w najbliższych dniach stosowne dary podpisane dokładnie imieniem i nazwiskiem Dziecka przekazywali do Zakrystii przed lub po Mszy Św. Najpóźniej w środę  przed Mszą Św. wieczorną.
  7. W tym tygodniu w czwartek wspomnienie św. Ambrożego; jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca.
  8. W  piątek, 8 grudnia  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w tym dniu nie ma Rorat, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  9. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  10. W najbliższą niedzielę, drugą w miesiącu zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 8.30. składka przeznaczona na cele parafialne.
  11. Zapraszamy do udziału w I Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości, który  odbędzie się w sobotę, 9 grudnia br. W programie: godz. 9.00 Msza św. w kościele św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości; dalsze konferencje i spotkania w Instytucie Teologicznym.
  12. Informujemy, że spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie  18 grudnia w poniedziałek od godz. 15.00.
  13. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje zbiórkę żywności i środków czystości pod nazwą „Torba Miłosierdzia”. Prosimy aby zabrać  torby i napełnić je wymienionymi artykułami. Przez najbliższe dwa tygodnie do 17 grudnia można składać je w zakrystii i kancelarii. Dary zostaną przekazane najbardziej potrzebującym w naszej parafii.
  14. Zostały również przygotowane świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w cenie 5 zł za małą i 12 zł za dużą świecę. Dodatkowe ofiary zostaną przekazane naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas na cele charytatywne.
  15. Zachęcamy do nabycia  prasy katolickiej.
  16. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.