26. Niedziela Zwykła – 26 września 2021

– 26. Niedziela Zwykła –

26.09.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (26.09) – Niedziela Zwykła – ‘czwarta niedziela miesiąca’.
  2. Dziś we wszystkich parafiach będzie prowadzone badanie statystyczne Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Celem badań jest pozyskanie danych statystycznych odnośnie (liczby) wiernych, którzy uczęszczają na niedzielną Mszę Świętą oraz przystępują do Komunii Świętej.

• w poniedziałek – Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera,
  • we wtorek – Wspomnienie św. Wacława, męczennika,
  • w środę – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • w czwartek – Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
  • w piątek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła;
  • w sobotę – Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

1. W tym tygodniu przypadają:
  • pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;
  • pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

1. We wtorek na Mszę świętą wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz
    z Rodzicami.
  2. W piątek rozpoczynamy Październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe.
    W dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 17:30.
  3. W piątek podczas Mszy świętej (przed nabożeństwem różańcowym) poświęcenie i wręczenie Różańca dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.
  4. Zapraszamy dzieci ‘bliżej ołtarza’ na dywany, do pierwszych ławek. Chłopcy mogą się przyglądać służeniu, mogą nawet ubrać się w komeżki, jeśli mają (np. z Bożego Ciała).

1. Przyszła niedziela (03.10) – Niedziela Zwykła – ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
    Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom św. Kingi 22 oraz Olbrachta.
  4. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Dokumenty należy składać do 2 października 2021 r. w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Informacje szczegółowe znajdują się na stronie: www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej zaprasza osoby w wieku powyżej 50 lat do udziału w zajęciach uniwersytetu, które odbywają się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie w soboty, dwa razy w miesiącu. Inauguracja nowego roku akademickiego 2021/2022 odbędzie w sobotę, 25 września 2021r. o godz. 9.00. Szczegóły na stronie uniwersytetu: www.utwdrz.rzeszow.pl i instytutu: www.instytut.rzeszow.pl.

Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach odbędzie się w sobotę, 9 października 2021 roku. Rozpoczęcie o godz. 9:00.