XX Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 19 SIERPNIA 2018

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą odprawiane według następującego porządku:
    w poniedziałek, wtorekpiątek o godz. 7.00 rano;
    w środę, czwarteksobotę o godz. 18.00.
  1. Bardzo dziękuję wszystkim tym Parafianom, którzy w miniony wtorek przybyli, aby posprzątać i przyozdobić naszą świątynię.
  2. Bardzo dziękuję za przygotowanie pięknego wieńca dożynkowego, który poświęciliśmy w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W najbliższą niedzielę (26 sierpnia) przypada Uroczystość MB Częstochowskiej i diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne zbiory oraz dzień modlitw o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników. Msza św. o godz. 12.00 w Rzeszowskiej Katedrze. Pragniemy, aby nasza parafia również była tam reprezentowana z wieńcem dożynkowym. Bardzo proszę, aby do kancelarii parafialnej w dniu dzisiejszym zgłaszali się chętni Parafianie, którzy będą nieść nasz wieniec dożynkowy. Bardzo o to proszę!
  3. W poniedziałek na parking koło świątyni zostanie podstawiony kontener na makulaturę. Zbierając makulaturę możemy wesprzeć dzieło budowania studni wodnych w Czadzie. Włączmy się w ten sposób w dzieło misyjne Kościoła. Obok kontenera można również składować złom stalowy i kolorowy, zużyte akumulatory i inne metale. Gdyby zachodziła potrzeba odebrania złomu z domostw, bardzo prosimy o zgłaszanie tego w kancelarii parafialnej, a podjedziemy przyczepką. Kontener na makulaturę będzie sukcesywnie wymieniany.
  4. Na terenie naszej parafii znajduje się Hospicjum dla Dzieci. Pragniemy wspierać tą samarytańską posługę nie tylko modlitwą, ale i czynem. Postarajmy się zbierać wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki np. po opakowaniach z napojów, wody, kawy, chemii itp. Z tyłu kościoła będzie wystawiony pojemnik, gdzie będzie można składać te rzeczy. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na leki, opatrunki, potrzebny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Zaangażujmy się w to dzieło i może w naszych środowiskach pracy i przebywania poprośmy
    o modlitwę w intencji Hospicjum i zbiórkę tych rzeczy. Serdecznie z góry dziękujemy!
  5. W czwartek Nowenna ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach.
  6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.