XIV Niedziela Zwykła – 8 lipca 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 08 LIPCA 2018

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. Dziś po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych, a składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Czytałem kiedyś jak w czasie drugiej wojny światowej jeden z biskupów odwiedzał rannych żołnierzy w szpitalu. Spotkał tam jednego żołnierza, któremu obcięto obie ręce. Biskup, wzruszony do łez, nieszczęściem żołnierza, pyta: „Bardzo cierpisz bracie?”. „Nie, to nic, że jestem kaleką. Bóg mnie nie opuści. Tylko mi żal, że już nie wezmę do rąk różańca”. Kochani przy okazji dzisiejszej zmiany tajemnic, gorąco Was zachęcam, aby powstawały kolejne róże w naszej parafii. Bardzo proszę, aby chętni zgłaszali się do kancelarii.
  2. Informujemy, że z dniem 1 lipca 2018 r. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba mianował
    dr hab. Piotra Steczkowskiego kanclerzem Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.
  3. W okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą odprawiane według następującego porządku:
    w poniedziałek, wtorekpiątek o godz. 7.00 rano
    – w środę, czwarteksobotę o godz. 18.00
    Wyjątkiem będzie piątek, kiedy Msza święta odbędzie się o 18.00, a nie o 7.00 rano.
  1. W środę święto św. Benedykta, Patrona Europy.
  2. Najbliższy czwartek, to drugi czwartek miesiąca. Zapraszamy do Wieczoru Modlitwy ze św. Janem Pawłem II. Zapraszamy wszystkich parafian.
  3. W piątek 13 lipca Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Gorąco zachęcam do licznego udziału.
  4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W Niedzieli m. in. artykuł: „To moja służba Polsce”. Adam Bujak – artysta fotografik, któremu zawdzięczamy fotograficzną dokumentację życia papieża Jana Pawła II, został powołany do Kapituły Orderu Orła Białego. Mówi o nowym wyzwaniu, jakie postawił przed nim Prezydent RP.
  5. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

Nowy baner przy naszej parafii!