II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 STYCZNIA 2018

14 STYCZNIA 2018

II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. II Niedziela zwykła i zarazem II niedziela miesiąca. Odczytujemy list Episkopatu Polski na Rok Świętego Stanisława Kostki.
  2. Po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych, a ofiary z tacy przeznaczone na cele parafialne.
  3. Zakończyliśmy w tym tygodniu wizytę duszpasterską. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w Waszych Domach. W ostatni czwartek 11 stycznia podczas Wieczoru Modlitwy ze św. Janem Pawłem II polecaliśmy Was w naszych modlitwach sprawując Mszę Św. w intencji Wszystkich Rodzin naszej Parafii. Niech wstawiennictwo Patrona naszej parafii towarzyszy Wam w całym najbliższym roku.

Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone z racji wizyty kolędowej. Bóg zapłać!

1. W najbliższych dwóch tygodniach do czasu ferii zimowych czyli do niedzieli 28 stycznia Msze Święte w dni powszednie o godz. 7.00 rano i 18.00 wieczorem.
  2. W najbliższym tygodniu w czwartek, 18 stycznia o godz. 18.00 Msza Św. o św. Janie Pawle II a po niej uroczysta Nowenna do św. Jana Pawła II oraz modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem naszego Patrona.

Katechezę wygłoszą przy tej okazji i modlić się będą wraz z nami Danuta i Henryk z Tarnówki – znani Charyzmatycy. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo.

1. W piątek, 19 stycznia w Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji, w Katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.

W parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara, należącej do naszego dekanatu odpust parafialny. W tym dniu, ze względu na uroczystość nie obowiązuje w naszej diecezji post od pokarmów mięsnych.

1. Rada Osiedla Wilkowyja i Rzeszowski Dom Kultury zapraszają na Koncert Kolęd także w dniu 19 stycznia b.r. na godz. 17.00. W trakcie będzie prowadzona zbiórka na rehabilitację siedmioletniego Mikołajka z Rzeszowa. Serdecznie zapraszamy!
  2. Przedstawiamy „Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski ws. zatrzymania aborcji eugenicznej”,  prosimy o  podjęcie modlitwy w sprawie ochrony życia.
  3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  4. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  5. Pragniemy poinformować, że począwszy od dzisiejszej niedzieli będziemy każdego dnia po Mszy Św. modlić się w naszej Kaplicy MODLITWĄ EGZORCYZMU DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA, prosząc o czystość naszej duszy i wolność od zasadzek złego ducha.

OKOLICZNOŚCI POWSTANIA PONIŻSZEJ MODLITWY – EGZORCYZMU

Zalecił ją Papież Leon XIII po osobistym przeżyciu mistycznym, jakie miał 13 października 1884 roku. W czasie dziękczynienia po Mszy Świętej popadł na krótko w ekstazę, w czasie której usłyszał w pobliżu tabernakulum następujący dialog:

Gardłowym głosem, pełnym złości szatan krzyczał: Mogę zniszczyć Twój Kościół!

Łagodnym głosem Jezus odpowiedział: Potrafisz? Więc próbuj.

Szatan: Ale do tego potrzeba mi więcej czasu i władzy!

Jezus: Ile czasu i władzy potrzebujesz?

Szatan: Od 75 do 100 lat i większą władzę nad tymi, którzy mi służą.

Jezus: Będziesz miał ten czas i władzę. Które stulecie wybierasz?

Szatan: To nadchodzące [XX w.].

Jezus: Więc próbuj, jak potrafisz.

Po tym przeżyciu Leon XIII udał się pośpiesznie do swego biura i ułożył tę modlitwę, którą polecił kapłanom odmawiać po Mszy Świętej.

ODMAWIAJMY ZATEM TĘ MODLITWĘ, BY PRZYCZYNIĆ SIĘ DO ZWYCIĘSTWA KOŚCIOŁA NAD JEGO WROGAMI!

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE!

WSPOMAGAJ NAS W WALCE,

A PRZECIW NIEGODZIWOŚCI I ZASADZKOM ZŁEGO DUCHA

BĄDŹ NASZĄ OBRONĄ.

OBY GO BÓG POGROMIĆ RACZYŁ,

POKORNIE O TO PROSIMY,

A TY, WODZU NIEBIESKICH ZASTĘPÓW,

SZATANA I INNE ZŁE DUCHY,

KTÓRE NA ZGUBĘ DUSZ LUDZKICH

PO TYM ŚWIECIE KRĄŻĄ,

MOCĄ BOŻĄ STRĄĆ DO PIEKŁA. AMEN.