By 5 listopada 2017 No Comments

5 LISTOPADA   2017

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. XXXI Niedziela zwykła. Dziś łączy się z nami w modlitwie parafia Przewrotne. Ks. Proboszcz głosi tam Słowo Boże, a wierni składają swoje ofiary na potrzeby naszej parafii. Z góry dziękujemy im za ten dar serca i polecamy Wszystkich Ofiarodawców w czasie czwartkowej Nowenny i Mszy Świętej.
  2. W ubiegłą niedzielę parafia Głogów Młp. – Fara złożyła na potrzeby naszej wspólnoty kwotę 12 100 zł. Składamy Im  serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!
  3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Za tydzień II niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30. Składka przeznaczona na cele parafialne.
  5. W najbliższy czwartek kolejny Wieczór Modlitwy ze św. Janem Pawłem II. Będzie to specjalne nabożeństwo za Zmarłych połączone z modlitwą różańcową i Nowenną do św. Jana Pawła II.
  6. Mottem przewodnim są słowa: Z Janem Pawłem II wyzwalamy dusze w czyśćcu cierpiące”.
  7. Będziemy błagać Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i Matki Bożej Fatimskiej o miłosierdzie dla naszych Zmarłych. W tym dniu szczególne łaski spłyną na nich oraz na nas modlących się w tej Kaplicy. Serdecznie zapraszamy na to  nabożeństwo. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00. W tym dniu nie będzie Różańca o godz. 17.30.
  8. W pozostałe dni tygodnia oraz z niedzielę modlitwa za Zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30. Zachęcamy do tej formy pomocy dla tych co od nas odeszli. Kartki wypominkowe można składać na tacę, w zakrystii  lub w kancelarii parafialnej.
  9. W tym tygodniu w czwartek przeżywamy także Święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie, w piątek wspominamy św. Leona Wielkiego, Papieża a w sobotę św. Marcina z Tours.
  10. W sobotę  rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości i Święto Narodowe. Modlimy się w intencji Ojczyzny. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej.
  11. Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie informuje, że zgodnie z „Instrukcją dotyczącą przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania w Diecezji Rzeszowskiej”  w roku szkolnym 2017/18 formację do bierzmowania powinni rozpocząć uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej  i klasy II Gimnazjum. Formacja potrwa 2 lata.
  12. Prosimy więc wyżej wymienionych Uczniów o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej w najbliższym tygodniu wraz z jednym z Rodziców. W najbliższym czasie zostanie podany termin pierwszego wspólnego spotkania.
  14. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.