Aktualności

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

By 11 listopada 2017 No Comments

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JANA PAWŁA II

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

12 LISTOPADA   2017

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 1. XXXII Niedziela zwykła. Dziś łączy się z nami w modlitwie parafia Rogoźnica. Ks. Proboszcz głosi tam Słowo Boże, a wierni składają swoje ofiary na potrzeby naszej parafii. Z góry dziękujemy im za ten dar serca i polecamy Wszystkich Ofiarodawców w czasie czwartkowej Nowenny i Mszy Świętej.
 2. W ubiegłą niedzielę parafia Przewrotne złożyła na potrzeby naszej wspólnoty kwotę 4 050 zł. Składamy Im  serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!
 3. Dziś II niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na cele parafialne.
 4. Serdecznie dziękujemy za udział w kolejnym Wieczorze Modlitwy ze św. Janem Pawłem II i modlitwę za Zmarłych cierpiących w czyśćcu. Był to piękny wyraz Waszej wiary.
 5. We wszystkie dni tygodnia oraz z niedzielę modlitwa za Zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30. Zachęcamy do tej formy pomocy dla tych co od nas odeszli. Kartki wypominkowe można składać na tacę, w zakrystii  lub w kancelarii parafialnej.
 6. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, w piątek św. Elżbiety Węgierskiej a w sobotę bł. Karoliny Kózkówny, Patronki naszej Diecezji.
 7. Pragniemy poinformować, że 23 listopada w czwartek odbędzie się w naszej Kaplicy modlitwa o uzdrowienie z udziałem Charyzmatyków Danuty i Henryka z Tarnówki. Już teraz serdecznie zapraszamy
  i prosimy o modlitwę w intencji tego spotkania.
 8. Przypominamy, że w roku szkolnym 2017/18 formację do bierzmowania powinni rozpocząć uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej  i klasy II Gimnazjum. Formacja potrwa 2 lata.Nadal prosimy więc wyżej wymienionych Uczniów o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej wraz z jednym z Rodziców. W najbliższym czasie zostanie podany termin pierwszego wspólnego spotkania.
 9. Zachęcamy do nabycia  prasy katolickiej.
 10. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.