Aktualności

Informacje Duszpasterskie

By 1 października 2017 No Comments

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JANA PAWŁA II

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

1 PAŹDZIERNIKA   2017

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.XXVI Niedziela zwykła. Dziś odczytujemy  list zapowiadający kolejny Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie.

2.Pierwsza niedziela miesiąca i pierwszy dzień miesiąca października. Rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe dziś i w każdą niedzielę  o godz. 17.30; w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.

3.Zapraszamy na tę szczególną modlitwę także Dzieci z Rodzicami. Mamy przygotowany duży różaniec; dzieci, nawet te mniejsze mogą go trzymać w swoich rękach, a my wspólnie będziemy go odmawiać. Może to być dobrą katechezą dla naszych najmłodszych.

4.Msze Św. w tygodniu codziennie o godz. 7.00 rano i 18.00 wieczorem, w niedzielę o godz. 8.30, 11.30 i 18.00.Rodziców z Dziećmi zapraszamy na próbę śpiewu w każdą niedzielę przez Mszą Św. o godz. 11.30.

5.W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie Aniołów Stróżów, w  środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę NMP Różańcowej.

6.W tym tygodniu wypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00, wyjazd do chorych w piątek od godz. 7.30. Nabożeństwo z okazji I soboty miesiąca rozpocznie się wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15 i będzie prowadzone przez Kapłana według zaleceń Ogólnopolskiego Programu Duszpasterskiego.

7.W sobotę, 7 października odbędzie się ogólnopolska akcja modlitewna:  „Różaniec do granic”. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl  Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu także poprzez transmisję telewizyjną w TVP Info i Telewizji TRWAM.

8.Zbiórka ministrantów w czwartek po Mszy Św. wieczornej.

9.W najbliższą, drugą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 8.30.

Przy tej okazji zapraszamy nowych chętnych do utworzenia następnej Róży. Kilka osób jest już zdeklarowanych, ale oczekują na utworzenie całej grupy 20 osób. Prosimy chętnych o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

10.Ponadto najbliższa niedziela, druga w miesiącu to dzień składania ofiar na cele parafialne.

11.Rada Osiedla Wilkowyja przypomina mieszkańcom, że w dniach 18 września – 6 października odbywa się głosowanie w sprawie Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do głosowania  w kategorii II  zadanie 22 Remont boiska i placu zabaw przy ul. Mazowieckiej.

Pobrane karty  można wrzucić osobiście do urny  w  Domu Kultury przy  ul. Olbrachta 120 w dniach 2 – 4  października w godzinach 15 do 20.

12.Zachęcamy do nabycia  prasy katolickiej.

13.Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

14.Na koniec szczególne zaproszenie na Uroczystości związane z naszym Odpustem Parafialnym w dniu 22 października i na spotkania modlitewne przygotowujące nas do Odpustu. Szczegóły znajdują się na ogłoszeniu na tablicy ogłoszeń.