Aktualności

Informacje Duszpasterskie

By 24 września 2017 No Comments

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JANA PAWŁA II

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

24 WRZEŚNIA  2017

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

  1. XXV Niedziela zwykła.
  2. Dziś mamy możliwość poparcia inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”, której celem jest usunięcie z polskiego prawa możliwości zabijania dzieci nienarodzonych ze względu na to, że są chore, a nawet tylko dlatego, że podejrzewa się u nich chorobę. Można to uczynić po Mszy Św. podpisując przygotowaną listę.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima.
  4. Przypominamy, że  Msze Święte w dni powszednie są odprawiane codziennie o godz. 7.00 rano i 18.00 wieczorem.  W niedziele o godz. 8.30 i 11.30.
  5. Dzieci zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 11.30, a wcześniej na próbę śpiewu.
  6. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, a potem na Mszę Św. wieczorną o godz. 18.00.
  7. Zbiórka ministrantów w czwartek po Mszy Św. wieczornej.
  8. Rada Osiedla Wilkowyja przypomina mieszkańcom, że w dniach 18 września – 6 października 2017 r. odbywa się głosowanie w sprawie Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Po  Mszy św. można pobrać karty do głosowania wraz z instrukcją.    Chętni mogą   również głosować   przez internet.
  9. Zachęcamy do nabycia  prasy katolickiej.
  10. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, w tym szczególnie za ofiary na Krzyż przed naszą Kaplicę.