By 10 września 2017 No Comments

10 WRZEŚNIA  2017

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.XXIII Niedziela zwykła, II Niedziela miesiąca, po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

Dzisiejsza składka przeznaczona na Krzyż, który ma stanąć przed naszą Kaplicą. Ofiary na ten cel można także składać w kancelarii parafialnej lub przekazując na konto parafialne.

2.W tym tygodniu dwa ważne wydarzenia w naszej parafii.

W środę 13 września o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. Uroczysta Msza Św. o Matce Bożej
a po niej procesja różańcowa z naszą figurą Pani Fatimskiej.

W czwartek 14 września Wieczór Modlitwy ze św. Janem Pawłem II. Msza Św. o godz. 18.00 a po niej nowenna i ucałowanie relikwii. Będziemy mogli również wysłuchać świadectwa życia rodzinnego
i łask uzyskanych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zapraszamy tych, którym Jan Paweł II jest szczególnie bliski, w tym  Rodziców, Wychowawców, Pedagogów, Dzieci i Młodzież. Chcemy Wszystkich zawierzyć wstawiennictwu naszego Wielkiego Rodaka.

3.W naszym mieście we worek 12 września Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. Mszy Św.
o godz. 18.00 w Sanktuarium Pani Rzeszowa przewodniczy Arcybiskup Marek Jędraszewski z Krakowa.

4.W dniach 10-16 września przeżywamy VII Tydzień Wychowania w Polsce, „Maryja wychowawczynią pokoleń”.

5.Przypominamy, że  Msze Święte w dni powszednie są odprawiane codziennie o godz. 7.00 rano i 18.00 wieczorem.  W niedziele o godz. 8.30 i 11.30.

6.Dzieci zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 11.30, a wcześniej na próbę śpiewu z Ks. Ryszardem.

7.Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy Św. wieczornej.

8.Rada Osiedla Wilkowyja informuje mieszkańców oś. Wilkowyja, że w dniach 18 września – 6 października 2017r. odbędzie się głosowanie w sprawie Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Więcej informacji jak głosować  można uzyskać na profilu Facebook  lub u poszczególnych Radnych Osiedlowych.

9.Zakład Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 2 serdecznie zachęca do podjęcia kursów i szkoleń dla różnych zawodów oraz nauki w szkole dla młodzieży i dorosłych. Szczegóły na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły.

10.Zachęcamy do nabycia  prasy katolickiej.

11.Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.