Informacje Duszpasterskie

6 SIERPNIA 2017
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
ŚWIĘTO PRZEMIENIANIA PAŃSKIEGO

1.XVIII Niedziela zwykła, I niedziela miesiąca, Święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
2.W tym tygodniu w środę Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Patronki Europy, w czwartek św. Wawrzyńca, w piątek wspomnienie św. Klary.
3.Dla naszej wspólnoty najbliższy czas to także dwa ważne wydarzenia – Nabożeństwa 10 i 13 sierpnia.
10 sierpnia to drugi czwartek miesiąca i kolejny Wieczór Modlitwy ze św. Janem Pawłem II. Rozpoczęcie jak zawsze o godz. 18.00. Msza Św. a po niej Nowenna do św. Jana Pawła II oraz świadectwo wyzwolenia z nałogu.
3 sierpnia to kolejna niedziela i zarazem kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą Św. a po niej Różaniec Fatimski.
Nabożeństwa te to nasza Wielka Modlitwa jako parafii o trzeźwość, abstynencję oraz wyzwolenie z wszelkich nałogów cielesnych i duchowych, którą chcemy podjąć w miesiącu sierpniu.
4.W tym tygodniu Msze św. według porządku wakacyjnego: w poniedziałek, wtorek i piątek o godz. 7.00 rano, w środę, czwartek i sobotę o godz. 18.00 wieczorem.
5.W najbliższą niedzielę Msze Święte o godz. 8.30 i 11.30 oraz dodatkowo o godz. 18.00 z racji wspomnianego Nabożeństwa Fatimskiego.
Na to nabożeństwo zapraszamy Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej oraz nasze Róże Różańcowe. Wyjątkowo również zmiana tajemnic różańcowych będzie podczas tego wieczornego nabożeństwa.
6.Ponadto najbliższa niedziela to druga w miesiącu sierpniu – składka przeznaczona na cele parafialne.
Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję licznej grupie Parafian, którzy przekazują ofiary z drugiej niedzieli miesiąca na konto parafialne. Bóg zapłać Wszystkim za dobre serce i życzliwość! Dzięki Waszej ofiarności nasza wspólnota może funkcjonować coraz prężniej i owocniej.
7.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
8.Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii