Informacje Duszpastersie

By 8 października 2017 No Comments

8 PAŹDZIERNIKA   2017

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. XXVII Niedziela zwykła. Przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Główne uroczystości odbędą się w Rzeszowie w Parku Papieskim. Od godz. 12.00 wioska papieska, o godz. 15.00 Msza św. w katedrze rzeszowskiej, po Mszy św. koncert Pueri Cantores
    i koncert Mietka Szcześniaka.
  2. Po Mszy Św. poprzez ofiarę do puszki  wspieramy Fundusz Papieski – stypendia dla uczącej się młodzieży.
  3. Druga niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych; składka przeznaczona na cele parafialne.
  4. W tym tygodniu czekają nas dwa ważne wydarzenia.
  5. W czwartek, 12 października kolejny Wieczór Modlitwy ze św. Janem Pawłem II
    i wizyta dostojnego Gościa – Ks. Biskupa Kazimierza Górnego, który będzie mówił o  pracy i spotkaniach z Kardynałem Wojtyłą. Warto docenić wspólną modlitwę z bezpośrednim świadkiem życia i posługi naszego Patrona – św. Jana Pawła II.
  6. W piątek, 13 października Nabożeństwo Fatimskie kończące tegoroczny cykl modlitw
    w 100-lecie Objawień w Fatimie. Przygotowujemy szczególną oprawę liturgiczno-modlitewną
    i mamy nadzieję, że będzie to wyjątkowa modlitwa podkreślająca ogromną moc Boga.
  7. Msze Św. w tygodniu codziennie o godz. 7.00 rano i 18.00 wieczorem, w niedzielę o godz. 8.30, 11.30 i 18.00.
  8. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.15.
  9. Rodziców z Dziećmi zapraszamy na próbę śpiewu w każdą niedzielę przez Mszą Św. o godz. 11.30.
  10. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, w piątek bł. Honorata Koźmińskiego.
  11. W piątek, 13 października br., przeżywać będziemy imieniny Ks. Biskupa Edwarda, prosimy
    o modlitwę w  intencji dostojnego Solenizanta.
  13. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  14. Dziękując za ofiarność Parafian i Innych Dobroczyńców Ks. Biskup w trosce o dobre funkcjonowanie naszej wspólnoty oraz rozwój wielkiego dzieła budowy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Rzeszowie wyznaczył do wsparcia modlitewnego i materialnego trzy dekanaty diecezji: Głogów Młp., Ropczyce i Nowy Żmigród.  W najbliższą niedzielę, 15 października łączą się z nami w modlitwie parafie Głogów Młp. – św. Józefa i Budy Głogowskie, składając dobrowolne ofiary na ten cel; Ks. Proboszcz głosi im Słowo Boże i modli się wraz z Nimi.
  15. Na koniec szczególne zaproszenie na Uroczystości związane z naszym Odpustem Parafialnym w dniu 22 października i na spotkania modlitewne przygotowujące nas do Odpustu. Szczegóły znajdują się na afiszu przed Kaplicą i na tablicy ogłoszeń.